Komunikaty

Perła Baroku

5 czerwca rozpocznie się 9 edycja Międzynarodowego Festiwalu Perła Baroku – Koncerty Mistrzów. Są to otwarte koncerty wybitnych, światowej sławy artystów.

Festiwal odbywa się w pięknym wnętrzu barokowej bazyliki Świętej Trójcy, w Kobyłce. Obiekt uznawany jest za jeden z najpiękniejszych kościołów barokowych w Europie.

Jak co roku można tam będzie posłuchać różnych gatunków muzycznych, od renesansu po jazz, od baroku po tango. Ale zawsze będzie to muzyka w najlepszym wykonaniu zdobywców prestiżowych nagród, takich jak Grammy czy Midem, oraz laureatów najważniejszych muzycznych konkursów świata.


W tym roku festiwal zainauguruje zespół Marii Pomianowskiej, usłyszymy muzykę z Indii, Japonii, Pakistanu, a także staropolskie pieśni z akompaniamentem dawnych instrumentów.

Kolejnego wykonawcę, Marcina Dyllę, „Washington Post” okrzyknął „jednym z najbardziej utalentowanych gitarzystów naszej planety". Laureat wszystkich najważniejszych konkursów gitarowych, występował m.in. w Carnegie Hall, a teraz jego gitara zabrzmi w Kobyłce.

Posłuchamy także zwycięzcy konkursu akordeonowego „Arrasete Hiria”, Macieja Frąckiewicza, który w duecie z Wojtkiem Psiukiem, saksofon sopranowy, przypomni arcydzieła muzyki latynoamerykańskiej, w tym Astora Piazzolli, a także barokową muzykę J. S. Bacha.

Festiwal zakończy recital wybitnego flecisty, Łukasza Długosza, który wystąpi w duecie z Agatą Kielar-Długosz, a na fortepianie towarzyszyć im będzie Andrzej Jungiewicz z Katowic. To będzie niezapomniany wieczór.
Wstęp na wszystkie koncerty wolny.

Festiwal można wesprzeć na portalu Polak Potrafi, projekt nosi tytuł Perła Baroku 2016: http://polakpotrafi.pl/projekt/perla-baroku-2016

Patronat medialny: „Charaktery”

 

Wstecz