MATERIAŁ PR

Nowe edycje kursów w Instytucie Uważności i Psychoterapii

Jesienią w Instytucie Uważnosci i Psychoterapii zapraszamy na nowe edycje kursów, terapii oraz warsztatów związanych z uważnością, czyli mindfulness.

Warsztat „Uważność w relacjach / Uważna komunikacja” (2 dni)

Choć wszyscy pragniemy bliskości, to bycie razem i otwarcie się na drugą osobę  nie zawsze jest łatwe. Tempo dzisiejszego życia nie sprzyja wzajemnemu, głębokiemu poznaniu siebie i swoich potrzeb. Bojąc się zranienia, często zamykamy się w sobie, budujemy mur, w którym cierpimy.

Warsztat zatytułowany „Uważność w relacjach / Uważna komunikacja” ma na celu umożliwienie uczestnikom poznania i doświadczenia w jaki sposób możemy pielęgnować i umacniać delikatną materię związku partnerskiego lub innej, ważnej dla nas relacji. Dowiemy się, jak możemy zadbać o to, by rozumieć drugą osobę i samemu być zrozumianym. 

W trakcie warsztatu nauczymy się uważnego dialogu, nieagresywnej komunikacji trudności, umiejętności otwierania się na siebie oraz bycia ze sobą i współodczuwania.

Warsztat przeznaczony jest zarówno dla par jak i osób samotnych, chcących nauczyć się uważnej komunikacji.

 

Warsztat „Uważne radzenie sobie z trudnymi emocjami” (2 dni)

Emocje można traktować jako pewnego rodzaju mądrości, które pojawiają się w naszym życiu w odpowiednim momencie, by pomóc nam je przeżyć w pełni. Niestety wszyscy dobrze wiemy, jak łatwo można dać się im porwać i jakie potrafią wtedy wyrządzić spustoszenie w nas samych i w naszym otoczeniu. Jednak możemy nauczyć się do nich takiego podejścia, które sprawi, że częściej będą one naszym sprzymierzeńcem, niż wrogiem.

Podczas warsztatu będziemy badać, jak w uważny sposób można pracować z trudnymi emocjami, jakie są nasze nawykowe reakcje, jak radzić sobie gdy emocje nas porywają i jak odzyskać spokój, tak, by w bardziej adekwatny i zdrowy sposób zareagować na życiowe trudności. 

Warsztat będzie się opierać głównie na bezpośrednim doświadczeniu oraz będzie zawierać elementy teoretyczne. 

 

Obydwa warsztaty odbędą się w październiku w Instytucie Uważności i Psychoterapii w Warszawie. Poprowadzi je Filip Kołodziejczyk - nauczyciel mindfulness, psychoterapeuta oraz członek Polskiego Towarzystwa Mindfulness. 

 

Po więcej informacji zapraszamy na stronę internetową: www.iuip.eu oraz do kontaktu na maila: kontakt@iuip.eu.


Wstecz