Komunikaty

„Nawet nie wiesz, jak bardzo Cię kocham” - konkurs!

fot: Against Gravity

Dla wielbicieli ambitnego kina dokumentalnego mamy 20 podwójnych zaproszeń na pokaz filmu „Nawet nie wiesz, jak bardzo Cię kocham” którego „Charaktery” są patronem. Pokaz odbędzie się w czwartek 15 września w warszawskim kinie Luna.

Film dokumentalny w stopniu większym niż jakikolwiek inny gatunek filmowy może być narzędziem psychoterapii, bo jest w stanie zaangażować w ten proces aż trzy podmioty: bohatera, reżysera i widza. Ten pierwszy otwiera się w sposób najbardziej bezpośredni. Dwaj pozostali mają szansę zmierzyć się ze swymi problemami okrężną drogą - poprzez bohatera i jego historię.

„Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham” to film, który operuje na żywej tkance. Oczywiście to, co dzieje się za drzwiami gabinetu profesora Bogdana de Barbaro, musi pozostać tajemnicą. Rejestrowanie i upublicznianie sesji byłoby pogwałceniem zasady poufności. Paweł Łoziński wybrnął z tego jak najuczciwiej, a efektem jest wyjątkowy eksperyment filmowy. Podczas kolejnych spotkań w gabinecie profesora dwie kobiety, matka i dorosła córka, mierzą się ze sprzecznymi uczuciami wobec siebie nawzajem i usiłują nadać im jakieś imię.  Nie są ze sobą na siłę konfrontowane - tego mają aż dosyć w codziennym życiu.

Wnikliwa i subtelna mediacja sprawia, że nie rozmawiając ze sobą wprost, uczą się prawdziwej rozmowy.
Maksymalne zbliżenia twarzy pozwalają w najbardziej intymny sposób zbliżyć się do filmowanych postaci. Film Łozińskiego dba także o momenty milczenia, które często mówią więcej niż same słowa. „Nawet nie wiesz…” to dokument nie tylko o działaniu psychoterapii, ale i o piekle bliskości. A może raczej o bezsilności tych, którzy kochają tak bardzo, że nie potrafią być blisko bez obciążania innych swą miłością.   

Dla 20 pierwszych osób, które wyślą wiadomość na adres katarzyna.moskal@charaktery.com.pl, podając w niej swoje imię i nazwisko, mamy podwójne zaproszenia na pokaz film, który odbędzie się w czwartek 15 września o godzinie 18:30 w warszawskim kinie Luna. W temacie wiadomości należy wpisać słowo „film”.

Po pokazie odbędzie się spotkanie z reżyserem filmu.

Zobacz zwiastun filmu

Wstecz