MATERIAŁ PR Wydarzenia

Najlepsza książka psychologiczna i poradnik 2016

Taką podwójną nagrodę główną (przyznaną przez internautów oraz jury portalu granice.pl) zdobyła książka prof. Anne Ancelin Schutzenberger "Tajemnice przodków. Ukryty przekaz rodzinny" Wydawnictwa Virgo.
Książka „Tajemnice przodków. Ukryty przekaz rodzinny” miała dotąd we Francji osiemnaście wydań, stała się bestsellerem (ponad 500 000 sprzedanych egz.) i weszła do kanonu lektur obowiązkowych na wydziałach psychologii. 
Została doceniona również w Polsce – przez internautów oraz jury portalu literackiego granice.pl, zdobywając podwójną nagrodę główną w kategorii: NAJLEPSZA KSIĄŻKA PSYCHOLOGICZNA I PORADNIK 2016, przyznaną podczas 20. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie.
 Tajemnice przodków


Ukryty przekaz rodzinny 


Anne Ancelin Schutzenberger

Przewodnik wybitnej psycholożki, nieoceniona pomoc dla psychoterapeutów i wszystkich, którzy chcą pracować nad polepszeniem relacji we własnej rodzinie. Autorka porusza fascynujący temat międzypokoleniowego przekazywania lęków, nierozwiązanych konfliktów, tajemnic, traum, ukrytej lojalności rodzinnej. Omawia powtarzanie się w rodzie przedwczesnych śmierci, przypadki „dziedziczenia” chorób, których nie można uznać za dziedziczne, powtarzanie się w rodzinie wypadków, oraz pojawianie się chorób i wypadków w określonych dniach w roku na przestrzeni kilku pokoleń, czy też utraty zdrowia lub życia, gdy potomkowie są w tym samym wieku, co przodek (syndrom rocznicy).


„Wierność przodkom, nieświadoma, niewidoczna lub ukryta lojalność ma nad nami władzę: należy ją uwidocznić – uświadomić ją sobie, zrozumieć, co nas zobowiązuje i nami kieruje oraz, ewentualnie, przetransformować tę lojalność, aby móc w pełnej wolności żyć swoim życiem”.Czy któreś z dzieci musiało zastąpić rodziców w opiece nad rodzeństwem? 


Czy któryś z krewnych zginął tragicznie podczas wojny?


Czy ktoś stracił majątek w wyniku wydarzeń historycznych lub na skutek niesprawiedliwości?

O czym się w rodzinie milczy? 


Kto jest jednostką dominującą w rodzie? 


W książce znaleźć można zarówno omówienie najważniejszych koncepcji badaczy, którzy od czasów Freuda poruszali temat przekazu międzypokoleniowego, jak i omówienie przypadków z praktyki terapeutycznej autorki, oraz jej instrukcje jak konstruować geneosocjogram – poszerzoną wersję drzewa rodowego i na co należy zwracać uwagę pracując w psychoterapii z transgeneracyjnością.Przeczytaj bezpłatny fragment na stronie wydawcy: 
http://virgobooks.pl/glowna/173-tajemnice-przodkow-schutzenberger.html

Wstecz