Wydarzenia

Na mieliźnie słowa

Byli studenci Krzysztofa Globisza tworzą spektakl z jego udziałem. „Wieloryb the Globe” to opowieść o empatii i terapeutycznej mocy sztuki.

8 grudnia podczas 9. edycji Międzynarodowego Festiwalu Boska Komedia odbędzie się premiera spektaklu „Wieloryb the Globe” w reżyserii Evy Rysovej, na podstawie tekstu Mateusza Pakuły. Jak zaznacza autor, jest to opowieść o empatii, wychodzeniu z choroby i niesieniu pomocy, o słowach i o tym, czego słowa nie są w stanie wyrazić, o sile muzyki i jej uzdrawiającej mocy, o czułości i granicach wyobraźni, ale i kosztach, jakie często trzeba ponieść, by kogoś uratować. W spektaklu w tytułowego Wieloryba – wielkiego płetwala wyrzuconego na brzeg oceanu – wcieli się Krzysztof Globisz.

Zuzanna Skolias i Marta Ledwoń zagrają działaczki Greenpeace’u, które próbują go ratować. „Wieloryb the Globe” to tekst dedykowany Krzysztofowi Globiszowi. Po udarze mózgu aktor powrócił na scenę rolą w przedstawieniu „Podopieczni” w reżyserii Pawła Miśkiewicza w Narodowym Starym Teatrze. Wciąż jest jednak w trakcie rehabilitacji, dzięki której stopniowo pokonuje paraliż i afazję. – Szukamy słów wspólnie z Krzysztofem – mówi o pracy nad spektaklem Eva Rysova. Sztuka jest koprodukcją Międzynarodowego Festiwalu Boska Komedia, Teatru Łaźnia Nowa i Teatru Starego w Lublinie.

Przedstawienie będzie wystawiane w Krakowie i w Lublinie. Dla 6 pierwszych osób, które zgłoszą chęć zobaczenia spektaklu mamy łącznie 6 podwójnych zaproszeń (3 do Krakowa i 3 do Lublina). W zgłoszeniu należy podać swoje imię i nazwisko oraz teatr i dzień spektaklu (na podstawie poniższej listy).

Zgłoszenia prosimy kierować na adres: daria.grabda@charaktery.com.pl 

Teatr Łaźnia Nowa, Kraków
os. Szkolne 25

3 podwójne zaproszenia na:

7.12.2016
19.01.2017
20.01

Teatr Stary w Lublinie
ul. Jezuicka 18

3 podwójne zaproszenia na:
11.01
12.01
13.01

Patron medialny: „Charaktery”.

Wstecz