(red) Komunikaty

Muzyczna pocztówka Jowity Dziedzic-Golec (RMF Classic) 1

owita Dziedzic-Golec z radia RMF Classic opowiada o trzech płytach, które ostatnio się ukazały i zrobiły na niej wrażenie. Zapraszamy do posłuchania mini-audycji!

Mało jest płyt, które potrafią zauroczyć od pierwszego przesłuchania. Album „Celuloid”, nagrany przez Marka Napiórkowskiego i Artura Lesickiego, świetnych polskich gitarzystów jazzowych, bez wątpienia należy do tej wąskiej grupy. Muzycy wzięli na warsztat tematy z kilku słynnych polskich filmów i nie zatracając ich oryginalnego wyrazu, dali im zupełnie nowe życie. Piękne, subtelne aranżacje. Jedna z ciekawszych propozycji ostatnich miesięcy! Myślę, że Kurylewicz, Komeda czy Kilar byliby zachwyceni takim podejściem do ich kompozycji.

Nat King Cole też by się pewnie nie obraził na Krzysię Górniak i Macieja Miecznikowskiego. Na albumie „Tribute to Nat King Cole”, który powstał w związku z przypadającą w tym roku 50. rocznicą śmierci wielkiego pianisty i wokalisty jazzowego, znajdziemy jego największe przeboje, tym razem w aranżacjach na dwie gitary i wokal. Dodatkowo Paweł Pańta na kontrabasie, Adam Lewandowski na perkusji oraz Atom String Quartet.

Jeszcze coś dla miłośników musicalu, gatunku, który nie cieszy się wprawdzie taką popularnością jak kiedyś, ale wciąż jest obecny w muzycznym świecie. „The Light Princess” – wspólne dzieło Tori Amos i Samuela Adamsona, ciepło przyjęte zarówno przez publiczność, jak i krytyków, po dwóch latach doczekało się również studyjnego nagrania. I choć musicali przyjemniej słucha się, oglądając je, dla piosenek Tori Amos warto zrobić wyjątek.Jowita Dziedzic-Golec, RMF Classic

Muzyczna pocztówka do wysłuchania pod tym linkiem (klik i słuchamy!)

Magazyn "Charaktery" dostępny w punktach sprzedaży prasy oraz aż w pięciu różnych formatach cyfrowych: 
PDF, ePUB, mobi i edycje przeznaczone na iPady, iPhony oraz urządzenia z systemem Android
.
   

Wstecz