Wydarzenia

Mobilność w sieci. Relacje. Bezpieczeństwo. Rozwój

- to hasło I edycji Międzynarodowej Konferencji, która odbędzie się w dniach 1-3 grudnia w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia.

Organizatorami wydarzenia są Fundacja Dbam o Mój Z@sięg i Prezydent Miasta Gdyni Wojciech Szczurek we współpracy z Uniwersytetem Gdańskim i Pomorskim Kuratorem Oświaty. Celem konferencji jest dyskusja w gronie specjalistów na temat urządzeń mobilnych, uwzględniając ich bezpieczne i odpowiedzialne wykorzystywanie, rozwój oraz ich wpływ na kształtowane relacje i więzi międzyludzkie.

W wydarzeniu wezmą udział największe autorytety naukowe z Polski i zagranicy, m.in.: prof. Manfred Spitzer (światowej klasy psychiatra od lat badający wpływ internetu oraz mediów cyfrowych na życie i zdrowie człowieka), prof. Bogdan Wojciszke, prof. Jacek Pyżalski i prof. Mirosław Filiciak. Podczas konferencji zaprezentowane zostaną również wyniki ogólnopolskich badań naukowych prowadzonych przez Fundację Dbam o Mój Z@sięg pt. „Nałogowe korzystanie z telefonów komórkowych. Szczegółowa charakterystyka fonoholizmu w Polsce” prowadzone pod kierownictwem dr Macieja Dębskiego. Udział w konferencji jest bezpłatny.

Patron medialny: „Charaktery”.  Więcej: www.mobilityinnet.com

Wstecz