(red) Wydarzenia

Mężczyzna 3.0: syn – partner - rodzic. O współczesnych wzorcach męskości

Konferencja z udziałem profesora Philipa Zimbardo.

Kim jest Mężczyzna 3.0? Przed jakimi wyzwaniami stoi? Czy mamy do czynienia z kryzysem męskości? Jeśli tak, jak możemy mu przeciwdziałać? W jakim kierunku następuje przeformułowanie roli syna, partnera, ojca? W jaki sposób możemy kształtować system edukacji, mediów, polityki społecznej, by pomóc mężczyznom nadążać za współczesnymi wymaganiami życia?

Na te i inne nurtujące pytania odpowiedzi poszuka grono ekspertów zgromadzonych na konferencji: „Mężczyzna 3.0: syn – partner - rodzic. O współczesnych wzorcach męskości” organizowanej 13 października w Warszawie przez Instytut PWN. Gościem specjalnym wydarzenia będzie światowej sławy psycholog profesor Philip Zimbardo.

Philip Zimbardo, profesor na Uniwersytecie Stanforda oraz w Palo Alto University, współautor wydanej nakładem Wydawnictwa Naukowego PWN książki: „Gdzie ci mężczyźni?” otworzy konferencję wykładem zatytułowanym: ‘Man Interrupted. Why young men are struggling and What We Can Do About It?’ W ostatnim czasie profesor Zimbardo bije na alarm: męskość jest w kryzysie! Młodzi mężczyźni rezygnują z gruntownego wykształcenia, opóźniają wyprowadzkę z rodzinnego domu, nie potrafią zbudować satysfakcjonujących i dojrzałych związków z kobietami, nie radzą sobie na rynku pracy, nie dbają o zdrowie i kondycję. Ponad życiowe zobowiązania przedkładają „męskie rozrywki” i popadają w uzależnienia.

Wspólnie z profesorem Zimbrado nad wyzwaniami, które stoją przed Mężczyzną 3.0 zastanowi się zespół ekspertów – psychologów i psychoterapeutów stale współpracujących z Wydawnictwem Naukowym PWN oraz znanych  ojców-blogerów.

Dr hab. Iwona Grzegorzewska, dr hab. prof. UZ, kierownik Zakładu Psychologii Klinicznej i Psychopatologii Rozwoju, zajmującą się naukowo zagadnieniami związanymi z psychopatologią rozwojową i psychologią kliniczną dzieci i młodzieży przybliży uczestnikom konferencji problematykę podatności mężczyzn na uzależnienie. Psycholog dziecięcy Anita Janeczek Romanowska pochyli się nad zmianami zachodzącymi w nastawieniu współczesnych ojców.

Prof. dr hab. Eugenia Mandal, kierownik Katedry Psychologii Społecznej i Środowiskowej na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach wygłosi wykłady zatytułowany „Mężczyźni i Chłopcy”. Dr Alicja Długołęcka, doktor nauk humanistycznych przybliży uczestnikom konferencji temat przemian męskiej seksualności. Dr Tomasz Grzyb, psycholog społeczny, adiunkt w Katedrze Psychologii Społecznej Filii Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu pochyli się nad tematem wymagań, porażek i sukcesów stojących przed współczesnymi ojcami. 

Kamil Nowak (BlogOjciec) opowie o zaangażowanym i świadomym ojcostwie, Tomasz Kondzielnik (Nowi Wojownicy) będzie mówił o wątpliwościach i momentach zwątpienia, które spotykają ojców na drodze rodzicielstwa oraz poruszy ideę Rodzicielstwa Bliskości i empatycznej komunikacji, a Konrad Kruczkowski (HaloZiemia) przedstawi studium przypadku na podstawie niesamowitych historii ojców.

Jeszcze 50 lat temu zadanie ojca w rodzinie było dość jasno określone: miał tę rodzinę utrzymać. Zapewnić jej byt: dach nad głową, jedzenie na stole. – mówi dr Tomasz Grzyb - Truizmem będzie stwierdzenie, że od współczesnych ojców wymaga się więcej. Więcej czasu, energii, pomysłów, wsparcia. Jak pogodzić to ze współczesnym, jakże często nienormowanym rytmem pracy? Jak sam ojciec postrzega takie zwiększenie wymagań? Co może zrobić, by czas lepiej wykorzystać?

Konferencji „Mężczyzna 3.0: syn – partner - rodzic. O współczesnych wzorcach męskości” będą towarzyszyły wyjątkowe wydarzenia - premiera nowego wydania pięciotomowego podręcznika Philipa Zimbardo, Roberta Johnsona i Vivian McCann: Psychologia. Kluczowe koncepcje – nowoczesnego przewodnika, który pozwala wszystkim entuzjastom psychologii zorientować się w głównych pojęciach, teoriach i metodach badawczych stosowanych w psychologii.

Uczestnicy konferencji będą także mieli możliwość osobistego spotkania Profesora Philipa Zimbardo podczas uroczystej kolacji dla zamkniętego grona gości.

***

Termin:
Mężczyzna 3.0: syn – partner - rodzic. O współczesnych wzorcach męskości.        
13 październik 2017
    
Miejsce:
SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny
Chodakowska 19/31
03-815 Warszawa
        
***
Informacje na temat konferencji:

http://www.gdziecimezczyzni.pl/

https://www.instytutpwn.pl/konferencja/gdzie-ci-mezczyzni

Wstecz