(red)

Mam czas

II edycja Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej „Mam czas”, której organizatorami jest Fundacja PEGAZ.la oraz portal Klub Rodzica odbędzie się w dniach 1-7 maja.

Ideą wydarzenia jest propagowanie rozmaitych form rozrywki z dala od telewizora, komputera czy tabletu.

„Mam czas” nawiązuje do popularnej amerykańskiej kampanii ScreenFree Week („Tydzień bez monitora”), która pierwszy raz odbyła się w 1994 roku. Jej priorytetem jest zmniejszenie czasu spędzanego przez dzieci przed ekranem telewizora, monitorem komputera, tabletem. „Mam czas” ma na celu połączyć najmłodszych z otaczającym światem, zadbać o relacje rodzinne i aktywne spędzanie wolnego czasu.

Program kampanii uwzględnia zarówno samodzielną aktywność, jak i grupowe (rodzinne i rówieśnicze) zabawy. Promowane będzie m.in. czytanie, gry planszowe, gry rozwijające, konkursy, granie na instrumentach, śpiewanie. Czyli „tradycyjne”, czasem zapomniane lub rzadziej praktykowane formy rozrywki. „Mam czas” to szansa dla dzieci, aby czytać, grać, myśleć, tworzyć, być bardziej aktywnym fizycznie i spędzić więcej czasu z rodziną i przyjaciółmi.

Najważniejszym warunkiem przyłączenia się do kampanii „Mam czas” jest decyzja o podjęciu wyzwania. Organizatorem i uczestnikiem może być każdy, kto zdecyduje się przez tydzień wykorzystać wolny czas w aktywny  i kreatywny sposób.
– Kampania „Mam czas” przeniesiona w 2016 roku na polskie podwórko przez Fundację PEGAZ.la oraz Klub Rodzica spotkała się z ogromnym zainteresowaniem, a jej działania objęły 12 województw. W tym roku planujemy dotrzeć do 2 milionów osób na terenie całej Polski – mówi Marta Umińska, Prezes Fundacji Pegaz.la. 

Ambasadorami tegorocznej edycji kampanii zostali m.in. Sylwia Gruchała, Izabela Islet Laskowska, Jola Słoma i Mirek Trymbulak oraz Mariusz Czerkawski.

Patron medialny: „Charaktery”.

Więcej: www.klubrodzica.com


 

Wstecz