MATERIAŁ PR Komunikaty

Kulki gejszy, czyli jak kobieta może zadbać o swoje zdrowie?

Przez wielu kulki gejszy kojarzone są przede wszystkim z branżą erotyczną, jako gadżet intensyfikujący życie seksualne, jednak nie wszyscy zdają sobie sprawę, że mają one bardzo korzystny wpływ na zdrowie kobiety.

Ciało kobiety zmienia się z biegiem czasu i nie jest żadną tajemnicą, iż warto dbać o jego formę. Wiek nie jest jednak jedynym czynnikiem, który może sprawić, że jego kondycja ulegnie pogorszeniu. Nie inaczej jest w przypadku mięśni Kegla, czyli mięśni dna miednicy.

Trening mięśni Kegla znakomicie sprawdza się zarówno przed, jak i po porodzie. W pierwszym przypadku, korzystanie z kulek gejszy może znacznie ułatwić sam poród. I, choć jest to jeden z najpiękniejszych momentów w życiu kobiety, wpływa on dość niekorzystnie na stan fizyczny niektórych części damskiego ciała. Wtedy warto zdecydować się na szereg ćwiczeń z użyciem kulek waginalnych, które pomogą zniwelować negatywne skutki porodu i przywrócić pochwie dawną elastyczność.

Zdrowa i szczęśliwa kobieta

Zła kondycja mięśni Kegla może mieć ogromny wpływ na kobiece zdrowie. Zdarza się, że jest ona przyczyną uciążliwego bólu pleców czy kręgosłupa. Świetnym sposobem na pozbycie się tej dolegliwości jest trening mięśni Kegla i uczynienie ich elastycznymi oraz mocnymi.

Zaniedbanie tej części organizmu w niektórych przypadkach może prowadzić do bardzo przykrej i uciążliwej dolegliwości, jaką bez wątpienia jest inkontynencja, czyli nietrzymanie moczu lub kału. Aby pozbyć się tego problemu, najczęściej trzeba poddać się kuracji za pomocą środków farmakologicznych, a leczenie to nie należy do najprzyjemniejszych. Profilaktyka w tym przypadku jest niezwykle istotna.

Elastyczne i mocne mięśnie Kegla to również gwarancja bardziej satysfakcjonującego życia seksualnego. Regularny trening tej partii mięśni może spotęgować odczuwane doznania i sprawić, że orgazmy będą znacznie bardziej intensywne. Ma to ogromne znaczenie szczególnie po porodzie, kiedy to pochwa bywa zbyt rozluźniona i zdecydowanie za mało elastyczna.

Odpowiednia forma tej partii mięśni może być również kluczem do drzwi, za którymi znajdują się znacznie bardziej zaawansowane techniki seksualne. Warto więc jednocześnie korzystnie wpłynąć na swoje zdrowie oraz zagwarantować sobie większą przyjemność i niezapomniane doznania.

Jak wygląda trening mięśni Kegla?

Choć przez lata były one utożsamiane wyłącznie z elementem urozmaicającym życie seksualne kobiety, kulki gejszy to nie tylko gadżet erotyczny - znakomicie sprawdzają się one podczas treningu mięśni Kegla. Dzięki nim można wzmocnić oraz uelastycznić tę partię mięśni.

Przede wszystkim, w pierwszej kolejności należy zlokalizować mięśnie Kegla. Są to te mięśnie, które odpowiadają one za możliwość powstrzymania strumienia moczu w trakcie procesu jego oddawania. Zabieg ten należy traktować jedynie jako szansę na odnalezienie tej partii mięśni, nie jest to bowiem metoda ćwiczeń - regularne działanie w podobny sposób może zaburzyć pracę pęcherza moczowego.

Najpopularniejszą i najbardziej powszechną metodą ćwiczeń za pomocą kulek waginalnych jest ulokowanie ich wewnątrz pochwy i podjęcie się wykonywania codziennych, standardowych czynności. Trening jest szczególnie efektywny podczas aktywności fizycznej, w postaci np. tańca, spaceru, biegu lub zajęć fitness. Należy pamiętać, że kluczowy jest właśnie ruch - wtedy trening przy użyciu kulek gejszy może przynieść optymalne i oczekiwane efekty. Samo umieszczenie ich w pochwie nie wystarczy.

Oczywiście, aby wykonać poprawny trening mięśni Kegla, wcale nie musimy zajmować się zwykłymi obowiązkami czy codzienną aktywnością. Możliwe są ćwiczenia polegające na umieszczeniu kulek gejszy wewnątrz pochwy i regularne zaciskanie odpowiednich partii mięśni. Dzięki obecności kulek waginalnych, mięśnie te wzmacniają się znacznie szybciej niż podczas podobnego treningu na sucho, bez ich użycia.

Czy kulki gejszy to rozwiązanie wyłącznie dla kobiet?

Mężczyźni także mogą czerpać mnóstwo korzyści z ćwiczeń przy użyciu podobnych produktów. Nie można tu co prawda mówić o kulkach waginalnych, jednak odpowiednia stymulacja odbytu to szansa zarówno na intensyfikację życia seksualnego mężczyzny, jak i poprawę jego stanu zdrowia.

Mężczyźni cały czas uznają dyskusję na temat swych okolicach analnych jako temat tabu, jednak różnego rodzaju kulki pozwalają cieszyć się ich walorami w sposób niezwykle dyskretny. Czy warto spróbować? Bez dwóch zdań. Prostata ma bowiem ogromny wpływ na męską sprawność seksualną, czyniąc erekcję silniejszą i potęgując doznania. Bardzo istotna jest też kwestia zdrowotna - inkontynencja to problem pojawiający się w świecie mężczyzn i również w ich przypadku można jej zapobiec wzmacniając mięśnie Kegla.

Czy warto?

Używanie kulek gejszy może kompleksowo poprawić stan zdrowia kobiety (a także mężczyzny!). To nie tylko gadżet erotyczny, który intensyfikuje życie seksualne, to również sposób na silniejsze i bardziej elastyczne mięśnie Kegla. Pozwala to zapobiec nietrzymaniu moczu lub kału, uczynić poród łatwiejszym i przywrócić mięśniom pochwy kondycję sprzed porodu.

Mnogość produktów dostępnych np. w sklepie świat doznań dostosować kulki waginalne do własnych potrzeb i dopasować je do własnych potrzeb czy preferencji.

Wstecz