(red) Psychowieści

Kontrowersyjny, amerykański bestseller o którym pisały najważniejsze media na świecie wreszcie wydany po polsku!

Spotkanie z Julią E. Wahl wokół książki Paula Blooma: „Przeciw empatii. Argumenty za racjonalnym współczuciem”.

Kontrowersyjna książka wybitnego amerykańskiego psychologa Paula Blooma „Przeciw empatii. Argumenty za racjonalnym współczuciem” wywołała na świecie lawinę komentarzy.  Teraz, kiedy ta pozycja wreszcie ukazała się po polsku, nie brakuje ich także u nas. Czy to możliwe, że empatia nas ogłupia? Czy można być przeciw niej? A może chodzi o inne, racjonalne oblicze empatii?Te i wiele innych pytań pojawią się podczas spotkania „Empatia i współczucie w czasach narcystycznego indywidualizmu?”, które odbędzie się 31 maja o godz. 18.00 w kawiarnio-księgarni Psyche Books & Cafe na Uniwersytecie SWPS w Warszawie.  

O poglądach Blooma i problemie empatii opowiadać będzie Julia E. Wahl – psycholog, założyciel i dyrektor
The Mind Institute, trener współczucia i mindfulness, z bogatym doświadczeniem w prowadzeniu warsztatów oraz terapii indywidualnej i grupowej.  Julia E. Wahl ma na koncie ponad 30 edycji Treningu Uważności realizowanego w największych miastach w Polsce czy szkolenia dla służb więziennych i policyjnych. W ramach doktoratu na University of Derby stworzyła też program wsparcia dla pacjentów onkologicznych w oparciu o podejście współczucia.

Jak badaczka postrzega tezy o współczuciu „racjonalnym” i odrzuceniu spontanicznej, emocjonalnej empatii?  Jak czytać Blooma w kontekście wyzwań współczesności, ale też własnych, codziennych dylematów?
Zapraszamy do wspólnej dyskusji ( wstęp na spotkanie jest wolny) tym bardziej, że autor jest już znany polskim czytelnikom z innej popularnej książki o wrodzonej moralności u dzieci.

Paul Bloom to profesor psychologii na Yale University, cieszący się międzynarodowym uznaniem jako wybitny specjalista psychologii rozwoju dziecka, psychologii społecznej i psychologii moralności. Napisał trzy książki oraz wiele artykułów do prestiżowych periodyków takich jak „Science”, „Nature”, „The New York Times”, „ The New Yorker”. 
Jego najnowsza książka „Przeciw empatii. Argumenty za racjonalnym współczuciem” ukazała się w Polsce nakładem Wydawnictwa Charaktery. 

W trakcie spotkania książkę "Przeciw empatii" będzie można kupić z 35 % rabatem! 

Wstecz