(red) Wydarzenia

Konferencja „Spektrum autyzmu – nowe kierunki pomocy” w Bielsku-Białej

9 grudnia 2017 odbędzie się w Bielsku-Białej konferencja „Spektrum autyzmu – nowe kierunki pomocy”.

Jest to unikalne w skali kraju wydarzenie popularyzujące tzw. zintegrowane podejście do pomocy osobom ze spektrum autyzmu, gdzie oprócz stosowania koniecznych terapii psychologicznych czy fizjoterapeutycznych przywiązuje się wagę do diagnozy i leczenia zaburzeń biochemicznych, immunologicznych i gastroenterologicznych, często występujących o osób autystycznych. Cztery seminaria poprowadzą wybitne specjalistki w swoich dziedzinach: mgr Bożena Kropka, dr Joanna Kwasiborska-Dudek, dr n. med. Magdalena Cubała-Kucharska oraz mgr Katarzyna Patykiewicz.
 
Ewa Wróbel, psycholog, współorganizatorka konferencji: „Na szczęście coraz więcej mówi się ostatnio o autyzmie, chociaż w wielu przypadkach autyzm wciąż rozpoznawany jest dopiero w późnym wieku przedszkolnym lub szkolnym. Tymczasem bardzo istotna jest wczesna diagnoza i pomoc, stąd pomysł przybliżenia wiedzy o metodzie  ESDM, która jest jedną z metod skutecznej wczesnej interwencji. Konferencja „Spektrum autyzmu – nowe kierunki pomocy” ma również przybliżyć wiedzę o tym jak można zrozumieć objawy diagnozowane jako spektrum autyzmu przez pryzmat zachodzących w ciele procesów. Pomóc organizmowi lepiej funkcjonować, aby mógł skorzystać efektywniej z równolegle prowadzonych terapii proponowanych przez psychologów, pedagogów, terapeutów integracji sensomotorycznej czy logopedów.”

Konferencja odbędzie się 9 grudnia w godzinach 9:00-17:00 w Hotelu Qubus w Bielsku-Białej, ul Mostowa 2, przy CH Sfera. 

Liczba miejsc jest ograniczona, obowiązują wcześniejsze zapisy, mailowo: biuro@ppit.pl, telefonicznie 604 900 258. Szczegóły na stronie organizatora - Pracowni Psychoedukacji i Terapii, http://ppit.pl

oraz

 https://www.facebook.com/PracowniaPsychoedukacjiiTerapii/

Wstecz