MATERIAŁ PR Styl życia

Kilka pomysłów na prezenty dla gości weselnych

Ślub to niezapomniane wydarzenie, zarówno dla Młodej Pary, jak i dla gości. Dlatego warto pomyśleć o drobnych upominkach dla nich, jako forma podziękowania oraz pamiątka z wesela. Co można podarować gościom weselnym?

Foto: Pixabay.com

Coraz więcej Młodych Par decyduje się na specjalne podziękowania dla gości weselnych. Jedną z ich form może być przygotowanie drobnych upominków, które każdy z gości będzie mógł zabrać do domu. Warto zdecydować się na coś oryginalnego, spójnego z tematyką wesela czy kojarzącego się z Młodą Parą. Można w ten sposób np. podkreślić swoją pasję czy pokazać poczucie humoru. Upominek ma być nie tylko pamiątką z wesela, ale też ładnym, ciekawym gadżetem.

Często Młoda Para decyduje się na upominki, które np. są związane z ich umiejętnościami czy zainteresowaniami. Jeśli Panna Młoda szydełkuje czy maluje to może przygotować da gości coś własnej roboty. Jeśli Pan Młody np. robi dobre nalewki to może wręczyć swój specjał gościom. Mała, ładnie przyozdobiona buteleczka alkoholu na pewno się nie zmarnuje.

Jeśli jednak decydujemy się na upominek w postaci alkoholu warto przygotować też coś dla małych gości wesela np. słodycze, bańki mydlane, spersonalizowane ołówki i kredki czy magnesik. Jeśli oboje małżonkowie chętnie podróżują czy np. interesują się motoryzacją, to mogą gościom wręczyć np. breloczek w kształcie samochodu czy magnes w formie mapy. Młoda para z poczuciem humoru może pomyśleć nad jakimś zabawnym upominkiem np. jeśli małżonkowie mają na nazwisko

Pszczółkowscy mogą przygotować dla gości prezent w kształcie pszczółki albo np. kojarzący się z nią miód. Taki zabawny, a jednocześnie słodki prezent z pewnością spodoba się gościom. Jako ozdobę można dołączyć etykietkę z imionami małżonków i datą ślubu.

Dobrym pomysłem na upominek dla gości mogą też być np. konfitury domowej roboty w ładnie przyozdobionym słoiczku. Trafionym upominkiem będą też z pewnością słodycze – np. muffinka, piernik, spersonalizowane ciasteczko czy czekoladka w kształcie serca z inicjałami Pary Młodej. Do tego można dołączyć np. magnes z datą wesela czy zdjęciem nowożeńców.
Niektórzy decydują się też np. na figurki z motywem przewodnim wesela czy np. kojarzącymi się z miłością aniołkami.

Ciekawy pomysł to też np. świeca zapachowa, wosk do kominka, mydełka, saszetki zapachowe, mała ramka ze zdjęciem czy sadzonka rośliny w miniaturowej wersji, w ładnej doniczce. Niektóre pary decydują się np. na nagranie filmiku z podziękowaniami dla gości, zrobienie galerii zdjęć czy nagranie płyty z piosenkami o miłości.

Pomysły na ciekawe upominki dla gości weselnych są niemal nieograniczone i każda para z pewnością znajdzie coś idealnego dla siebie.

Inspiracji dotyczących prezentów ślubnych, można też szukać w Internecie, np. na platformie ślubnej Wedding.pl. Wystarczy wejść na stronę https://wedding.pl/inspiracje/prezenty-slubne/.

Budżet na upominki należy zaplanować wcześniej, a na ich przygotowanie zostawić sobie trochę czasu co najmniej miesiąc przed weselem, aby potem nie robić wszystkiego na ostatnią chwilę i każdy upominek staranie przygotować. Pakując upominek warto zwrócić uwagę na to, aby opakowanie nawiązywało do koloru i tematyki wesela.

Na jakikolwiek upominek się nie zdecydujemy to warto pamiętać o tym, aby dołączyć do niego kartkę z podziękowaniem. Z pewnością będzie to bardzo miły i doceniany gest.

Wstecz