MATERIAŁ PR Wieści

Jak znaleźć partnera na życie przez Internet?

Internet bezapelacyjnie stał się wszechobecny. Także portale randkowe i matrymonialne są dziś powszechne. Przez internet komunikujemy się, spędzamy z bliskimi szczególne chwile - wbrew dzielącej odległości.

Nic więc dziwnego, że ostatnio stał się niezastąpiony w szczególnych momentach naszego życia. Internet zdecydowanie ułatwił nam również znalezienie partnera, gdyż wszelkie potencjalne przeszkody zostały automatycznie usunięte. Czas, odległość, brak kandydatów, nieśmiałość nie stanowią już problemu. Coraz więcej singli, w poszukiwaniu swojej drugiej połowy, nawiązuje nowe znajomości internetowe. Dlatego zasadnym staje się pytanie, jak szukać, aby właśnie Internet skutecznie pomógł nam, by znaleźć partnera nie tylko na jedną randkę lub flirt, ale na życie, na stałe, na poważnie? Oto 5 wskazówek jak szukać skutecznie życiowego partnera.

5 sposobów, aby znaleźć miłość w portalu randkowym 

Wybierz portal z testem psychologicznym

Przede wszystkim wybierz dobry portal randkowy z testem psychologicznym i profesjonalnym dopasowaniem. Internetowe biura matrymonialne gromadzą oferty osób, które są wolne i poszukują miłości i gotowe są zwiazać się na stałe. Dobry i sumiennie wypełniony test dopasowania zapewnia, że zostaną przedstawione Ci osoby, które są do Ciebie dopasowane pod względem charakteru, życiowych priorytetów i wartości. Nie są to ani oferty aktualnie online, czyli przypadkowe, ani te najczęściej oglądane, z atrakcyjnym zdjęciem, lecz oferty osób, które są Twoim charakterologicznym dopełnieniem, są do Ciebie podobne, wiele Was łączy i Wasz związek może mieć piękną przyszłość.

Dzięki profesjonalnym testom partnerskim eliminujemy możliwość pomyłki i spotkania z kimś, kto będzie nam obojętny. Wypełniając Test Doboru Partnerskiego i ustalając własne kryteria, dokonujesz wstępnej selekcji kandydatów, po czym masz możliwość, by samodzielnie zdecydować, z którą osobą masz ochotę nawiązać znajomość i umówić się na randkę. Znane i cenione testy partnerskie jak właśnie test MyDwoje.pl opierają się na wieloletnim doświadczeniu ich autora – psychologa i terapeuty par małżeńskich. Odpowiednio skonstruowane pytania pozwalają precyzyjnie wskazać wyznawane wartości i życiowe priorytety oraz te obszary osobowości, które są kluczowe dla trwałości relacji partnerskiej. Wyjątkowa dla każdej pary kombinacja cech osobowości sprawia, że istnieją spore szanse na to, że Twój związek będzie długotrwały i zapewni spełnienie i zadowolenie.

Postaw na szczerość. Przedstaw się w profilu pozytywnie i pokaż, kim jesteś.

Każdy sukces jest zwykle poprzedzony dobrym przygotowaniem. Dotyczy to także poszukiwania partnera. Staraj się, by Twój profil na portalu matrymonialnym nie był banalny. I wcale nie chodzi o to, by silić się na oryginalność. Zamieść w nim jednak jednak kilka ważnych informacji, które oddadzą w pełni, to kim jesteś. Napisz, co lubisz i opisz krótko swoje pasje. Nie musisz nazywać swoich cech, wypisywać listy zalet. Jeśli chcesz podkreślić, że jesteś miły i lubiany, napisz, że masz grono wiernych przyjaciół. Wnioski z łatwością wysnują czytający Twój profil. Ważne, byś pisał o sobie w pozytywnym świetle i przedstawił swoje preferencje, co do poglądów i stylu życia. Jeżeli masz jasny obraz swojej przyszłości, plany rodzinne, napisz o tym. W Internecie pierwsze wrażenie stowrzysz właśnie swoim profilem, jeżeli bedzie on szczery, od razu możesz trafić do osoby, która myśli podobnie jak Ty. To oprócz zdjęcia, Twoja najważniejsza wizytówka.

Wybierz fotografie wyraźne, codzienne i od święta. W dobrym portalu możesz je otwierać samodzielnie.

Pamiętaj, że Użytkownicy zobaczą je najpierw w formie miniatury i często – szczególnie w przypadku wzrokowców – to ono zadecyduje, czy ktoś zainteresuje się daną ofertą. Zwróć uwagę również na to, by fotka odzwierciedlała to, co piszesz o sobie w wizytówce. Skwaszona mina nie będzie pasowała do kogoś, kto uważa się za osobę z poczuciem humoru. Jeśli piszesz, że uwielbiasz wycieczki górskie lub jazdę na rowerze, nie wrzucaj zdjęcia w fotelu na działce u rodziców. Jeżeli masz obiekcje, co do pokazywania Twarzy w Internecie, a także nie chcesz, by wszyscy widzieli, że szukasz partnera, skorzystaj z opcji MyDwoje – indywidualnego otwierania zdjęcia wybranym przez Ciebie osobom. Zapewni Ci ona bezpieczeństwo i anonimowość.

Otwórz się na nowe znajomości. Nie ograniczaj się przez zbyt sztywne kryteria.

Przejmij inicjatywę – pamiętaj, że Twój sukces leży w Twoich rękach. Bądź otwarty, zaryzykuj zaproszenie do kontaktu kogoś, kogo profil Ci się spodobał. Bądź wytrwały i nie ograniczaj zbytnio się przez ustawienie zbyt wąskich kryteriów. Przygotuj się na niespodzianki. Może Twój przyszły partner będzie od ciebie o rok młodszy lub będzie spod znaku koziorożca, a nie raka, choć zawsze byłaś o tym przekonana, że to najlepsza opcja.

Daj sobie czas na poszukiwania bratniej duszy. Pośpiech nie służy miłości.

Pamiętaj, że nie szukasz szybkiej randki, ale bratniej duszy. W prawdziwym życiu wyjątkowych ludzi także nie spotyka się codziennie. Może zanim trafisz na tę jedyną, tego jedynego, poznasz najpierw kilka lub kilkanaście osób. Pierwsza znajomość nie musi być tą wymarzoną, ale może być miłym lub cennym doświadczeniem na twojej drodze do miłości. Odpowiadaj na zaproszenia innych szczerze. Jeśli nie masz ochoty na rozmowę, podziękuj, ale może warto wcześniej wymienić choć kilka maili? Przypomnij sobie opowieści znajomych o początkach wspaniałych związków – nie zawsze zaczyna się od motylków w brzuchu i fajerwerków. Daj sobie i innym szansę, a na pewno znajdziesz to, czego szukasz.

Wstecz