MATERIAŁ PR Psychowieści

Jak znaleźć miłość w Nowym Jorku? Obejrzyj fragment filmu!

Prezentujemy przedpremierowo fragment filmu „21 x Nowy Jork”, który 21 lipca wchodzi do kin. „Charaktery” są patronem dokumentu.

Kim naprawdę są osoby podróżujące nowojorskim metrem? Jak wyglądają ich intymne relacje, seksualne pragnienia? Piotr Stasik skierował kamerę na 21 przypadkowych osób wyłonionych z tłumu pasażerów. W rezultacie powstał dokumentalny esej o kondycji współczesnego człowieka.  

- Chciałem wprowadzić widza w stan kontemplacji świata, podróży przez myśli i zdarzenia wielu ludzi. Przełączamy się z bohatera na bohatera jak kanały w tv. Pozornie nic ich nie łączy oprócz miejsca – opowiada reżyser.

O sile filmu świadczą nie tylko wyjątkowe bliskie spotkania ze spotkanymi ludźmi, ale także zdjęcia.Poruszające obrazy Nowego Jorku i hipnotyzująca muzyka wprowadzają w trans, dzięki któremu możemy zbliżyć się do nieznajomych.

"21 x Nowy Jork" został ostatnio zakwalifikowany do międzynarodowych konkursów na pięciu festiwalach filmowych w różnych zakątkach świata. Film Piotra Stasika otrzymał też m.in. nominację w kategorii Najlepszy Film Dokumentalny do Europejskiej Nagrody Filmowej i specjalne wyróżnienie jury dla najlepszego reżysera w Konkursie Fiction/Non-Fiction 14. Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity. W kinach polscy widzowie będą mogli zobaczyć „21 x Nowy Jork” od 21 lipca

Fragment filmu

Wstecz