MATERIAŁ PR Wydarzenia

8-tygodniowy Kurs Mindfulness (MBSR - Redukcji Stresu Opartej na Uważności)

Szczegółowe omówienie wydarzeń, znajdziesz w linkach poniżej.

Zapraszam serdecznie w centrum Warszawy na Otwarte Spotkania Zerowe, 8-tygodniowe Kursy MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction / Redukcji Stresu Opartej na Uważności), Otwartą Praktykę Mindfulness. Na każde z wymienionych spotkań, wymagane są zapisy.

Praktyka mindfulness podwyższa samoocenę; zwiększa entuzjazm i energię do życia; zwiększa zdolność relaksowania się; wpływa na koncentrację, kreatywność, pamięć; rozwija umiejętność radzenia sobie w stresie; wspomaga proces zdrowienia w depresji, zaburzeniach lękowych, przewlekłym bólu, uczy świadomego bycia w chwili obecnej..

Będziemy mieli wspólnie okazję, aby przyjrzeć się naszym nawykowym schematom zachowań, nauczyć się zastępować automatyczne reakcje - świadomymi wyborami. Poczujemy bardziej nasze ciało, posmakujemy uważności w codziennych aktywnościach, będziemy praktykować świadomy ruch, spotykać się z ograniczeniami ciała oraz z uważnością oddechu, patrzenia, postrzegania. Zanurzymy się też w praktyce nieformalnej. Spróbujemy jak to jest na co dzień, uważnie: myć zęby, zmywać naczynia, pić kawę, jeść, zauważać pogodę za oknem, trasę do pracy, (nie)przyjemne sytuacje, wrażenia, myśli i wiele innych.

Czeka nas dużo pracy, wyzwań, dzielenie się własnym doświadczeniem praktyki. To wszystko w atmosferze życzliwej ciekawości, w wyjątkowym - Twoim własnym i pozostałych uczestników - towarzystwie. Myślę, że każdy z nas dowie się wiele nowego o sobie. Czasem będzie to zaskakujące, być może czasem nas poruszy to, co odkryjemy.
Może to czas i pora, także dla Ciebie, aby zadbać o siebie, zaopiekować się sobą samym?


Prowadząca:
Anna Gubernat – certyfikowany nauczyciel MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction), prezes Polskiego Towarzystwa Mindfulness, przewodnicząca i założycielka Koła Naukowego Mindfulness na Uniwersytecie SWPS w Warszawie.

Zapisy i informacje:


tel. 501 40 30 15,e-mail: a.gubernat@mindfulnesskursy.pl


facebook.com/wydarzenia

mindfulnesskursy.pl

 

 

Wstecz