MATERIAŁ PR Styl życia

7 sekretów: Jak wypełnić profil na portalu randkowym, aby odnieść sukces?

Opisanie siebie na profilu randkowym składa się zarówno z prostych, jak i trudnych kroków. Do tych prostych należy zapewne uzupełnienie wzrostu, wówczas gdy do tych trudnych może należeć wpisanie czegoś kreatywnego w swoim opisie.


W artykule chcielibyśmy przedstawić parę skutecznych pomysłów, opartych o badania naukowe nt. randkowania online – nasze rady pomogą Ci zwiększyć ilość nawiązywanych kontaktów oraz osób odwiedzających Twój profil!

1. Bądź zabawny

To pewnie dość oczywiste, ale niedawne badanie jednego z gigantów zagranicznych stron datingowych, potwierdziło że zarówno kobiety, jak i mężczyźni wymieniają „zabawny/a” jako cechę, której szukają u drugiej osoby. Charakterystyka jest na szóstym miejscu, wśród 10 najczęściej wymienianych przymiotników w opisie wymarzonego partnera.
Bycie zabawnym jest powszechnie uznawane za dobry pomysł. Zastanawiasz się, jak tu być naprawdę zabawnym? Użyj cytatu ze swojego ulubionego filmu komediowego. Jeśli ktoś podłapie, skąd pochodzi sentencja – świetnie! Przynajmniej znacie już jedno wspólne zainteresowanie! Jeśli druga osoba go nie zna, a nadal wydało się to zabawne – nie dość, że wykażesz się poczuciem humoru, to jeszcze kreatywnością! Trafiony – zatopiony!


2. Wspomnij o miłości. Niezaprzeczalnie ludzie, którzy rozmawiają o związkach i miłości o wiele szybciej je znajdują. Badanie 1.2 mln profili na jednym z popularnych na świecie portali randkowych, wykazało że kobiety, które używały w swoim profilu słowa „związek” znalazło szczęście 16 % częściej, niż singielki.

3. Opisuj swoje zalety… Ale tylko w określony sposób

Badanie pewnego popularnego portalu randkowego pokazało, że powinieneś opisać, jakiego rodzaju osobą jesteś, używając specyficznych „atrakcyjnych” słów.
Wygląda na to, że kobiety powinny używać takich słów, jak: słodka, optymistka, troskliwa, wówczas gdy mężczyźni powinni używać słów, jak namiętny, spontaniczny, wrażliwy.
Przekonasz się, że wszystkie z tych określeń wiążą się z charakterystyką wymarzonego partnera. Magiczny trik polega na wyeksponowaniu pozytywów na samym początku. To naprawdę działa. 


4.Nie zapomnij wspomnieć o swoich zainteresowaniach   

Tutaj specyfika naprawdę pomaga. Twoim celem jest odnalezienie części wspólnych z drugą osobą. Zaznaczanie swoich zainteresowań, owocuje na ogół niewymuszoną dyskusją i nakreśla odrobinę, jaką osobą jesteś.
Okazuje się, że nie wszystkie staromodne zainteresowania zdadzą tutaj egzamin, szacho-maniaku! Dane dwóch zagranicznych, popularnych portali pokazują, że głównie kilka z poniższych zainteresowań „zrobi robotę” ponieważ to jest to, co cechuje osoby cieszące się na portalach randkowych największym powodzeniem.
W przypadku mężczyzn aktywności, jak surfing, wspinaczka, granie na instrumentach.
U kobiet najbardziej sprawdzają się yoga, aktorstwo oraz moda.
Jeśli uważnie przyjrzysz się tym określeniom, okaże się że ich sekret polega na tym, że ich tematem przewodnim jest przywoływanie do wyobraźni obrazka atrakcyjnego wizualnie.5. Wykorzystaj stereotypy płciowe

Niektóre stereotypy okazują się prawdziwe w kwestii randkowania online. Na przykład mężczyźni zakochują się w tym, co widzą, a kobiety w tym, co słyszą. Wyciśnij z tego faktu, jak najwięcej! Nie zawsze zdjęcie profilowe przesądza o wszystkim. Opisz siebie w sposób, który przyciągnie płeć przeciwną – „słodka”, „wysportowana”, „pociągająca”, czy „piękna” powinny przynieść efekty.
 U mężczyzn bardziej sprawdzą się nazwy ekranowe, zawierające „inteligentny”, „gentleman”, „rycerski”, czy „altruista”.
 
6. Bądź altruistyczny, ale też skromny

     

Można powiedzieć, że chodzi tu o to, żeby być dumnym z tego, co się ma – z absolutnie wszystkiego – ponieważ pewność siebie otrzymuje 23% więcej odpowiedzi.
Większość ludzi w badaniu przeprowadzonym przez Pew Research Center przywiązywała uwagę do profili, które zawierały informacje pozytywne, ale bez przesady. Ludzie nie mają w zwyczaju wierzyć profilom, które wydają się idealne. Pokaż się z jak najlepszej strony, ale dorzuć do tego szczyptę szczerości – w końcu każdy z nas ma swoje wady! 


7. Imitacja jest najczystszą formą pochlebstwa

     

Badacze z Barts, londyńskiej szkoły medycznej (London’s School of Medicine) oraz University of North Texas twierdzą, że powinieneś przyglądać się profilom osób, z którymi coś cię łączy. Jeśli coś Cię rozbawiło i masz wrażenie, że sam mógłbyś coś takiego napisać – koniecznie spróbuj skontaktować się z tą osobą.
Podobieństwo owocuje uczuciem. Czy obiekty Twoich westchnień są wszystkie podobnie artystyczne, wysportowane czy wykształcone? Koniecznie wykorzystaj język, którego się po nich spodziewasz.
Podoba Ci się hipsterka, lansująca się na przemądrzałą? Zapytaj, co powiedziałaby na kawę i wypad do Zachęty.
Podoba Ci się słuchacz hip – hopu? Zagaj rozmowę w tonie: „Joł, masz może lajfhak na sobotni wieczór?”  
 
8. Pod koniec dnia, nie przejmuj się za bardzo zawartością swojego opisu.


Z mojego doświadczenia, jako trenera podrywu wynika, że wielu ludzi, nawet nie zwraca na niego uwagi. Za dużo ich uwagi zajmą Twoje zdjęcia. Pozostaje jednak część osób (zwłaszcza kobiet), które zaobserwują każdy detal, więc mam nadzieję, że wysunąłeś/aś jakieś wnioski z tego artykułu. Najlepiej zastosuj te metody na kilku stronach randkowych, aby maksymalnie zwiększyć szanse.
Jeśli w dalszym ciągu nie masz pojęcia, co napisać, zapożycz sentencje. Może teksty z filmów, teksty piosenek albo cytatów z literatury, którą doceniasz. Nie ma nic złego w podsumowywaniu własnych myśli przez kogoś innego.

Jeśli chciałbyś przeczytać więcej porad oraz zaskakujących faktów na temat portali randkowych, koniecznie odwiedź https://www.topportalrandkowy.pl/ lub sledź nas na Portale Randkowe Twitter

Wstecz