Wydarzenia

56. Krakowski Festiwal Filmowy

Festiwal odbędzie się w dniach 29 maja – 5 czerwca 2016 roku.

W ciągu ośmiu dni w 4 konkursach i 12 sekcjach pozakonkursowych widzowie będą mieli okazję obejrzeć około 250 filmów z Polski i z całego świata, w większości pokazywanych w naszym kraju po raz pierwszy. Pokazom towarzyszyć będą spotkania z twórcami, warsztaty i wystawy, koncerty oraz wydarzenia dla branży Industry Zone.

Tegoroczną nagrodę Smoka Smoków otrzyma Marcel Łoziński, wybitny reżyser filmów dokumentalnych. Odbędzie się retrospektywa twórczości Krzysztofa Kieślowskiego w 20. rocznicę śmierci artysty. Z okazji dziewięćdziesiątych urodzin Andrzeja Wajdy zapowiedziano przegląd filmów dedykowany Mistrzowi.

Gościem specjalnym festiwalu będzie w tym roku kinematografia szwedzka. W trzeciej edycji cyklu Docs+Science zobaczymy przegląd najciekawszych dokumentów naukowych i spotkania z ekspertami.

W plenerowym kinie pod Wawelem czeka nas Beatlemania – autor „Dźwięków muzyki” Piotr Metz wybrał filmy mierzące się z fenomenem jednego z najbardziej wpływowych zespołów w historii muzyki. Nowym wydarzeniem będzie sekcja „Olimpiady w oczach mistrzów” – w nim mistrzowie kina: Claude Lelouch, Carlos Saura, Leni Riefenstahl i Sergei Miroschnichenko przedstawią mistrzów sportu.

Krakowski Festiwal Filmowy co roku odwiedza ponad 20 tys. widzów. Bądź wśród nich!

Więcej: www.krakowfilmfestival.pl

Wstecz