MATERIAŁ PR Komunikaty

5 porad dla kupujących buty przez internet

Sklepy internetowe mają zarówno stałych, jak i nowych klientów. Ci obecni od dawna posiadają doświadczenie w zakresie kupowania butów przez internet. Natomiast nowi często jeszcze mają pewne problemy.

Niektórzy kontaktują się ze sklepem, w celu uzyskania porad. Jednak nie wszystkie sklepy mają tę funkcję. Dlatego warto przedstawić 5 cennych wskazówek.

1. Sprawdź gdzie robisz zakupy
Przed dokonaniem zakupu butów w internecie, trzeba sprawdzić co to za sklep. To, że ma ładne buty w świetnym kolorze i dobrym rozmiarze nie oznacza, że jest uczciwym punktem sprzedaży. W sieci dziś nie brakuje oszustów. Lepiej uważać, niż dać się oszukać. Sklep musi mieć pozytywne opinie, a także ważne jest to, aby działał w sieci od dawna. To wpłynie na jego wiarygodność. Sprawdź np. listę wiarygodnych sklepów z butami na www.buty360.pl
 
2. Przed wyborem rozmiaru zmierz stopę i porównaj długość z danymi w tabeli
Mówi się, że „rozmiar rozmiarowi nie równy” i tak też jest w tym przypadku. Jeżeli ktoś zawsze nosi rozmiar 40, nie oznacza, że kupując buty w konkretnym sklepie, także ten rozmiar będzie pasował. Może będzie potrzebny 39, a może 41. Rozmiary zależą od producenta. Czasem rozmiarówka jest zawyżona, niekiedy zaniżona. Dlatego najlepiej zmierzyć stopę, a po określeniu jej długości w centymetrach, uzyskany pomiar odnieść do tabeli rozmiarów, która zwykle zamieszczona jest w każdym sklepie. W ten sposób będzie można łatwiej ocenić, który rozmiar jest w porządku.
 
3. Sprawdź szczegóły transakcji
Przed dokonaniem zakupu, trzeba sprawdzić sklep pod kątem tego, w jaki sposób odbywa się transakcja, a także, na jakich zasadach funkcjonuje ten punkt. Należy wziąć pod uwagę m.in.:

  • ile kosztuje dostawa,
  • czy jest opcja darmowego zwrotu,
  • czy zwrot wiąże się z oddaniem gotówki, a może całej kwoty w postaci kuponu,
  • ile trwa dostawa,
  • jakie są opcje zapłaty.

 
4. Jeżeli nie jesteś pewny sklepu, wybierz opcję zapłaty przy odbiorze
Czasem jest tak, że szuka się butów we wszystkich sklepach stacjonarnych, a później nawet w internecie i tylko w jednym znajduje się idealne buty. Wówczas kusi, by kupić je bez względu na wszystko, nawet jeżeli sklep ten jest nowy, nieznany, może także w pewnym sensie podejrzany. W takiej sytuacji owszem można kupić buty, ale lepiej wybrać opcję zapłaty przy odbiorze. Wówczas kupujący sprawdza, jak wyglądają buty, płaci kurierowi i problem z głowy. Przynajmniej ma pewność, że te buty dotrą. W ten sposób zmniejsza się ryzyko oszustwa.
 
5. Nie oceniaj sklepu zanim nie przetestujesz zakupu

Kiedy już klient dokona wyboru sklepu, kupi buty i otrzyma je, kusi go, aby wyrazić opinię na temat danego punktu sprzedaży. Niektórzy robią to praktycznie od razu, ponieważ motywuje ich do tego sam sklep, wysyłający denerwujące maile typu – oceń sklep, w którym zrobiłeś zakupy lub wyraź opinię na temat sklepu... Tak wczesne dokonywanie oceny jest błędem. Warto odczekać chwilę, sprawdzić te buty, przejść się w nich, aby móc przykładowo ocenić ich wytrzymałość i w ocenie uwzględnić wszystkie swoje odczucia. Niech dzięki temu inni kupujący wiedzą, co oferuje ten sklep i jakiej jakości.
 
Wskazówek dla kupujących buty przez internet jest co niemiara. Można by tak pisać i pisać, ale najważniejsze zostały już wymienione. Warto jedynie dodać, że uważne robienie zakupów jest zawsze opłacalne. Pośpiech w tej sprawie nie jest mile wskazany. Kupującym powinno wystarczyć samo to, że zakupy internetowe są bardzo wygodne. Dlatego przy wyborze sklepu czy samych butów, powinni posiedzieć nieco dłużej. W końcu to nic wielkiego, a dzięki temu można uniknąć problemów.

Wstecz