MATERIAŁ PR Komunikaty

4 książki, które pomogą Ci odmienić Twoje życie!

Od jutra zmieniamy swoje życie, obiecujemy sobie zwolnić nieco tempa, skupić na własnych potrzebach i spełniać swoje marzenia. A gdyby spróbować zacząć... już dziś? Oto 4 wyjątkowo inspirujące pozycje, które mogą Wam w tym pomóc!

Zestawienie tytułów, które - mamy nadzieję - pomogą Wam w zrealizowaniu waszych wymarzonych planów, przygotowaliśmy we współpracy ze sklepem internetowym merlin.pl, w którego ofercie znajdują się książkowe nowości, światowe bestsellery, a także szeroka gama filmów, albumów muzycznych i perfum.

  • "The Book of You" - metoda mikroakcji, która pomoże Ci cieszyć się każdą chwilą

Za powstanie tej książki odpowiedzialny jest światowej sławy kucharz Jamie Oliver oraz Nora Rosendahl i Neli Lahteenmaki z zespołu YOU-app, którzy we współpracy z neurologami i trenerami fitness opracowali niezwykle interesujący poradnik motywacyjny. To nie jest pozycja, która zachęca do zmiany sposobu żywienia, regularnych treningów czy nieustannej pogoni za marzeniami. To pozycja, która uczy w jaki sposób wprowadzać dobre nawyki w każdej sferze swojego życia i choć brzmi to jak trudne wyzwanie - okazuje się prostsze niż moglibyśmy się spodziewać. Autorzy proponują 365 mikroakcji, czyli drobnych czynności, na które wystarczy poświęcić dosłownie minutę każdego dnia, by nauczyć się żyć szczęśliwie i odnaleźć siebie w zabieganej rzeczywistości. Warto? Zdecydowanie!

  • "Calm" - jak żyć wolniej i odzyskać spokój

"Calm" to propozycja dla tych, którzy mają już dość rozpędzonego do granic możliwości świata. To bez wątpienia przełomowa pozycja na półce z poradnikami, która pomaga odnaleźć siebie i zyskać nieco więcej czasu we współczesnej rzeczywistości. Napisana bardzo inspirująco, uwzględnia w 9 rozdziałach wszystkie sfery naszego życia i proponuje rozwiązania, które pozwolą równoważyć indywidualne potrzeby z realiami nowoczesnej codzienności. Autor "Calm" - Michael Acton Smith opiera się o najnowsze badania naukowe z dziedziny psychologii, a mieszając je z prostymi ćwiczeniami praktycznymi, oddaje w ręce czytelników doskonałą receptę na to, jak uspokoić swoje myśli i zmieniać świat zaczynając od siebie.

  • "W dżungli podświadomości", czyli jak zapanować nad swoim umysłem

To jedna z wielu motywujących pozycji Beaty Pawlikowskiej. Sławna podróżniczka od dawna inspiruje do zmiany swojego życia, ale w tej pozycji porusza niezwykle istotną kwestię działania naszej podświadomości. Okazuje się, że nasza samotność, smutek, wszystkie negatywne emocje, a nawet choroby mają swoje źródło w naszym podejściu do otaczającego świata. Książka, choć skupia się na działaniu umysłu, leczy tak naprawdę duszę. Pawlikowska na podstawie przeprowadzonych eksperymentów tłumaczy jak działa podświadomość i co najważniejsze, w jaki sposób można nad nią panować. A wszystko w przyjemnie gawędziarskim stylu i z ogromną dozą humoru.

  • "Rozwojownik" - coś więcej niż poradnik

"Rozwojownik" to jeden z nielicznych poradników, które temat rozwoju osobistego podejmują w tak szeroki sposób. Autorki - Aneta Chybicka i Malwina Puchalska - podjęły ogromny trud ustalenia tego, co jest powodem prawdziwego szczęścia, a także skąd czerpać inspirację na każdy dzień. To pozycja, która uczy jak korzystać z życia, cieszyć się każdą chwilą i odważnie pokonywać trudności stawiane przed nami przez los. Obydwie panie jednak nie próbują sztampowych chwytów coaching’owych, a w bardzo prosty sposób prezentują konkretne rady i wskazówki, które warto stosować w każdej sferze swojego życia.

Wstecz