MATERIAŁ PR Psychowieści

21 x Nowy Jork – konkurs!

Dla wielbicieli ambitnego kina mamy 15 podwójnych zaproszeń na przedpremierowy pokaz filmu dokumentalnego „ 21 x Nowy Jork”, którego „Charaktery” są patronem. Pokaz odbędzie się we wtorek 18 lipca w warszawskim kinie Luna.

Bohaterami filmu jest 21 przypadkowych osób, które reżyser – Piotr Stasik spotkał w nowojorskim metrze. Opowiadają o swoim zagubieniu, o tym jak żyją, jak wyglądają ich intymne relacje z innymi i jakie są ich seksualne pragnienia. – Czy to jest w ogóle dozwolone, żeby być znów tak szczęśliwym? – pyta dziewczyna, która w jednej ze scen całuje się z poznanym niedawno mężczyzną.

Niczym antropolog z kamerą, Piotr Stasik przedstawia nam  21 osobistych, pełnych emocji historii.  Nowy Jork widziany jego okiem jest kłębowiskiem namiętności, tęsknot,ale i rozczarowań. Poruszające obrazy i hipnotyzująca muzyka wprowadzają w trans, dzięki któremu jeszcze bardziej możemy zbliżyć się do nieznajomych.

Ten wielopoziomowy film o samotności, tęsknocie za emocjami, i potrzebie komunikacji jest też lustrem, w którym sami możemy się przejrzeć. Nowy Jork staje się pretekstem do opowiedzenia historii, które dotyczą każdego z nas.

Film Piotra Stasika zyskał uznanie na zagranicznych i polskich festiwalach filmowych, otrzymując m.in. nominację w kategorii Najlepszy Film Dokumentalny do Europejskiej Nagrody Filmowej i specjalne wyróżnienie jury dla najlepszego reżysera w Konkursie Fiction/Non-Fiction 14. Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity.

W kinach od 21 lipca.

Dla 15 pierwszych osób, które wyślą wiadomość na adres katarzyna.moskal@charaktery.com.pl, podając w niej swoje imię i nazwisko, mamy podwójne zaproszenia na przedpremierowy seans filmu, który odbędzie się 18 lipca (wtorek) o godzinie 20:45 w warszawskim kinie Luna. Po seansie odbędzie się spotkanie z reżyserem. W temacie wiadomości należy wpisać tytuł filmu - „21 x Nowy Jork”.

Zobacz zwiastun filmu: https://www.youtube.com/watch?list=PLp6x-tG5MP2Y4scRX9417tw1y8IZdAl85&v=8NGHHCzSFOE
***

Wstecz