Krzysztof Szubzda Komunikaty

Horoskop (z przymrużeniem oka) dla Ryb

Ryby (19 II – 20 III) są zwykle opisywane jako dumny, niezależny i ambitny znak zodiaku. Niestety, bardzo rzadko sprawdza się to w rzeczywistości.

Najbliższy miesiąc upłynie Rybom pod znakiem przyjemnych niespodzianek. Przede wszystkim odwiedzi je dawno niewidziany przyjaciel, warto więc przewietrzyć mieszkanie, a może nawet trochę posprzątać. Ryby trafią też na promocję żelu pod prysznic, co nie powinno być problemem, bo Ryby w wodzie czują się jak ryba w wodzie. W sprawach zdrowia nie sprawdzi się powiedzenie „zdrowy jak ryba”, bardziej – „pijany jak borsuk”.

Niestety, szykuje się sporo niepowodzeń w sprawach miłosnych, ale Ryby powinny się już do tego przyzwyczaić. Finanse jak zwykle na poziomie. Niskim.

Ryby jak zwykle nie znajdą czasu na siłownię i będą się oszukiwać, że są bardzo zajęte. W ogóle Ryby lubią się oszukiwać, dlatego warto sobie co rano przypominać:
– Nie, nie jestem już taki młody/taka młoda.
– Na wiele spraw jest już za późno.
– To, co osiągnąłem w życiu, najlepiej pokazuje, że nie jestem taki bystry/taka bystra i inteligentny/inteligentna.

Są to tak zwane reafirmacje, czyli realne afirmacje – narzędzie, które nie motywuje, ale doskonale chroni przed rozczarowaniami.

Ryby nie mają szczęśliwej liczby, ale za to mają dwa szczęśliwe kamienie (duży i mały) i aż trzy szczęśliwe drzewa (dąb szypułkowy, dąb bezszypułkowy i dąb dachówkowaty).

Ich szczęśliwą planetą jest ciągle Pluton, chociaż naukowcy dawno już uznali, że Pluton nie jest planetą.

Szczęśliwe ryby Ryb to miruna i panga.


Krzysztof Szubzda – aktor kabaretowy, satyryk, konferansjer, dziennikarz. Rozpoczynał w białostockim "Kabarecie Widelec". Występował m.in. w "Kabarecie Hrabi". Na ostatniej stornie "Charakterów" prowadzi satyryczną rubrykę "Cicer cum caule".


Wstecz