Krzysztof Szubzda Wieści

Horoskop (z przymrużeniem oka) dla Barana

Barany (21 III – 19 IV) to osoby, które z trudem osiągają dojrzałość emocjonalną, więc warto je traktować z przymrużeniem oka, z przywężeniem ucha i przymrożeniem języka.

Barany uwielbiają słowotoki i gonitwy myśli, choć zdecydowanie szybciej mówią niż myślą. Trudno też nazwać Barana wielozadaniowcem, bo nie potrafi wykonywać nawet jednej czynności jednocześnie.

Istotną zaletą Baranów jest to, że nie boją się popełniać błędów, nie zabiegają o idealność i nie spalają się w – niewykonalnym w ich przypadku – dążeniu do perfekcji. Dlatego często piastują wysokie urzędy i kierownicze stanowiska. Ludzie zwykle źle znoszą ich lekkomyślność i bałaganiarstwo, ale same Barany znoszą to bardzo dobrze.

Nie warto zwracać Baranom uwagi na niewłaściwe zachowanie, gdyż zawsze zachowują daleko posunięty sceptycyzm, a nawet potrafią zareagować bierną agresją. Ogólnie Barany są kapryśne, frymuśne i nieznośne. Nie przesadzają też z prawdomównością i uczciwością.

Ich bardzo nikłe życie erotyczne nabiera rozmachu jedynie w opowieściach przy piwie. Barany generalnie wolą podglądać. Niewątpliwym plusem pożycia z Baranami jest ich bogate słownictwo i skłonność do fantazjowania, więc jako kochankowie telefoniczni spełniają się wręcz idealnie.

Pod koniec miesiąca Baran pomyśli o poprawie swojej kondycji fizycznej. I po pomyślnym pomyśleniu, wszystko wróci do normy. A wszystko przez negatywny wpływ Marsa – ta wojownicza planeta znajdzie się w koniunkcji z gnuśnym Saturnem. Początek wiosny i lato to dla Baranów czas odkryć. Niektóre zupełnie rezygnują z kołdry. Ale najważniejszym wydarzeniem tej wiosny będzie Wielki Arkan Rydwanu, czyli dzień, kiedy zepsuje się Baranom rozrząd. Warto już odkładać pieniądze.
Długo oczekiwany wyjazd nadal nie dojdzie do skutku.

Szczęśliwe drzewo: suchy grab
Szczęśliwy kolor: głęboka czerń
Szczęśliwe warzywo: żółta papryka
Szczęśliwa mąka: krupczatka
Szczęśliwy kwiat: biała chryzantema

Krzysztof Szubzda – aktor kabaretowy, satyryk, konferansjer, dziennikarz. Rozpoczynał w białostockim Kabarecie Widelec. Występował m.in. w w Kabarecie Hrabi.

Wstecz