Honorowy Obywatel – konkurs!

Dla wielbicieli dobrego kina mamy 10 podwójnych zaproszeń na przedpremierowy pokaz filmu „Honorowy Obywatel”, który odbędzie się 4 stycznia o godzinie 19:00 w warszawskim kinie Luna.

Główny bohater najnowszej komedii Gastóna Duprata i Mariano Cohna to Daniel Mantovani - argentyński pisarz o międzynarodowej sławie, a zarazem laureat Nagrody Nobla. Kalendarz słynnego autora wypełniony jest po brzegi licznymi obowiązkami, a sam Mantovani (w tej roli Oscar Martínez, znany polskim widzom z "Dzikich historii") zwykle odmawia wszelkich spotkań, czas spędzając głównie na odpowiadaniu na listy, pisaniu wstępów i nekrologów. Mimo to, pisarz postanawia przyjąć zaproszenie do swojego rodzinnego miasteczka Salas, z którego wyjechał przed trzydziestu laty.  Ma tam odebrać medal Zasłużonego Obywatela.

Mieszkańcy są początkowo zafascynowani jego wizytą – znana na arenie międzynarodowej osobistość jest bowiem dla nich ucieleśnieniem poczucia satysfakcji i dumy z rodzinnego miasta. Mantovani musi się jednak zmierzyć się z opiniami ludzi, którzy odnajdują siebie na kartach jego powieści, w krytyczny sposób przedstawiającej ich prowincjonalne życie. 

Początkowo zabawna atmosfera gęstnieje, kiedy do głosu zaczynają dochodzić małomiasteczkowa zawiść i kompleksy. Wkrótce zaczynamy nawet obawiać się o życie głównego bohatera. Czy różnice między kosmopolitycznym literatem a zupełnie odmienną społecznością, z której się wywodzi będą możliwe do pogodzenia?

„Honorowy obywatel” jest argentyńskim kandydatem do Oscara. Martínez za rolę w filmie otrzymał nagrodę dla najlepszego aktora na ostatnim Festiwalu Filmowym w Wenecji. Kinowa premiera przewidziana jest na 6 stycznia 2017.


Dla 10 pierwszych osób, które wyślą wiadomość na adres katarzyna.moskal@charaktery.com.pl, podając w niej swoje imię i nazwisko, mamy podwójne zaproszenia na przedpremierowy pokaz filmu, który odbędzie się 4 stycznia o godzinie 19:00 w warszawskim kinie Luna. W temacie wiadomości należy wpisać słowo „film”. 

Zobacz zwiastun filmu: https://www.youtube.com/watch?v=qvfjMsjqG50&list=PLp6x-tG5MP2Y4scRX9417tw1y8IZdAl85

Opracowano na pdst. materiałów prasowych dystrybutora.
Zdjęcie: Against Gravity.

Wstecz