Wydarzenia

Fundacja Nagle Sami - pomaga już od 5 lat

Pierwsza w Polsce organizacja pozarządowa zajmująca się pomocą dla osób w żałobie, czyli Fundacja Nagle Sami 8 lipca br. obchodzi 5 rocznicę istnienia. „Dobro wraca, a ta fundacja to kawał dobrej i ciężkiej pracy "

Fundacja oferuje indywidualne oraz grupowe spotkania, których celem jest zapewnienie niezwykle potrzebnego wsparcia w okresie żałoby. Pomaga nie tylko dorosłym, ale  także dzieciom prowadząc dla nich specjalne warsztaty. Fundacja pomaga również w kwestiach prawnych i formalnych  związanych ze śmiercią, o które bardzo często nie jesteśmy w stanie zadbać samodzielnie w czasie ogromnego cierpienia po stracie bliskiej osoby.  Wiele pomocnych informacji można znaleźć chociażby na samej stronie fundacji www.naglesami.org.pl lub dzwoniąc pod numer wsparcia - 800 108 108. 

Jak przyznaje Olga Puncewicz, którą osobiste i traumatyczne doświadczenia skłoniły do założenia fundacji, żałobę każdy przeżywa inaczej, ale czasami wystarczy nam jedynie poczucie, że nie jesteśmy sami, że są na świecie ludzie, którzy przeżyli coś podobnego - Fundacja Nagle Sami oferuje właśnie to poczucie bezpieczeństwa. 

Większość działań prowadzona jest w Warszawie, ale grupy wsparcia działają już także w Poznaniu, Bydgoszczy, Trójmieście, Krakowie, Wrocławiu, Tychach oraz Łodzi. Ponad 30 specjalistów stara się dotrzeć do ludzi z całej Polski, dlatego organizują spotkania interwencyjno-wsparciowe także w domach osób, których bliscy zginęli w wypadkach komunikacyjnych, a dla których wizyta pracowników fundacji jest jedyną możliwością uzyskania bezpłatnej pomocy. „Pomoc psychologiczna w żałobie to przede wszystkim gotowość do towarzyszenia i dawania przestrzeni na wszystkie emocje” - twierdzi Anna Sokołowska, terapeuta i psycholog fundacji. 
***

Wstecz