MATERIAŁ PR Komunikaty

Filmowy Leksykon Psychologii

Ten jedyny w swoim rodzaju kurs psychologii autorstwa dr. Pawła Fortuny i Jolanty Pisarek i to 111 haseł, 650 filmów i co najmniej 1000 życiowych inspiracji.

Książkę Filmowy leksykon psychologii przygotowano z myślą o osobach, które cenią sobie rzetelną wiedzę podaną w nieakademicki sposób. Zawiera ona ponad 100 haseł – opisów zjawisk z różnych dziedzin psychologii: klinicznej, poznawczej, społecznej, rozwojowej, pozytywnej oraz psychologii biznesu. Każde z nich jest osobną całością – stanowi filmowy obraz analizowanego zjawiska wraz z psychologicznym komentarzem.

Wybrane przykłady filmów pełnią rolę sugestywnej i zarazem czytelnej ilustracji omawianego zagadnienia. Aby zgłębianie meandrów ludzkiej psychiki było jeszcze przyjemniejsze, poszczególne hasła wzbogacono o kadry i dialogi filmowe, a także podano przykłady innych obrazów wartych obejrzenia.


Rekomendacje:
Unikalna na polskim rynku wydawniczym pozycja popularyzująca psychologię, która wykorzystuje kino do tego, by o psychologii opowiadać w sposób interesujący i intrygujący. To się Autorom książki absolutnie udało.
Marcin Pieńkowski/Nowe Horyzonty

Książka ma duże walory poznawcze, ale też skłania do refleksji nad tym, czy zachowania, przemyślenia oraz przeżycia bohaterów przedstawionych filmów nie są też naszymi i czy nie potrzebujemy pomocy. Gratuluję Autorom tak ciekawej książki – przeczytałam ją z dużym zainteresowaniem.
prof. dr hab. n. med. Anna Grzywa

Autorzy są pasjonatami tematu. Widoczne jest ogromne zaangażowanie i twórcze ujęcie poszczególnych zagadnień.
dr hab. n. med. Jolanta Masiak


Książka w sprzedaży na www.slowaimysli.pl oraz w najlepszych księgarniach w całej Polsce.

Patronat medialny - „Charaktery”.

 

Wstecz