Wydarzenia

„Duży pies nie szczeka”

„Duży pies nie szczeka” to inicjatywa edukacyjna Stowarzyszenia Willa Decjusza, której celem jest zwalczanie dyskryminacji i mowy nienawiści oraz promocja tolerancji oraz wyrównywanie szans w dostępie do edukacji i kultury u młodzieży z małych miejscowośc

„Duży pies nie szczeka” działa za pomocą improwizacji, muzyki i filmu. Ważnym założeniem projektu jest uruchomienie i wykorzystanie potencjału twórczego młodzieży oraz zachęcenie jej do aktywnego uczestnictwa w życiu publicznym.
„Wyszliśmy z założenia, że walka z mową nienawiści, a właściwie wrogości i pogardy, musi się zacząć na lokalnym poziomie.

Nie ma co walić w kółko haseł „Szanujmy Żydów i Romów”, lepiej po prostu pokazać, co by było, gdyby było się na ich miejscu”- tłumaczy Joanna Pawluśkiewicz, pisarka, scenarzystka i improwizatorka, pomysłodawczyni warsztatów.

W ramach projektów realizowane są cykliczne 5-dniowe warsztaty antydyskryminacyjne w szkołach gimnazjalnych. Warsztaty prowadzą aktorzy improwizatorzy, stand-up’erzy, muzycy oraz filmowcy. Za pomocą autoironii, komizmu, muzyki i filmu próbują z młodzieżą z całej Polski ćwiczyć umiejętność wystąpień publicznych bez agresji i „hejtowania”, zwiększają umiejętności uważnego słuchania, obserwacji, kreatywnego myślenia, szybkiego podejmowania decyzji oraz przede wszystkim pracy w grupie i konstruktywnego korzystania z jej pozytywnego potencjału.

Więcej: www.nieszczeka.pl

Projekt realizowany został w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Wstecz