MATERIAŁ PR Komunikaty


Dlaczego kobiety nie lubią smartwatch’y?


Smartwatch to obecnie jeden z najpopularniejszych przedstawicieli wearable, czyli technologii którą możemy nosić tak jak odzież czy dodatki do stroju. Jakie są przyczyny tego, że tak niewiele kobiet wybiera smartwatch’e?


Dlaczego kobiety nie lubią smartwatch’y?

Smartwatch to obecnie jeden z najpopularniejszych przedstawicieli wearable, czyli technologii którą możemy nosić tak jak odzież czy dodatki do stroju. To produkt z pogranicza technologii i mody, który jednak nie podbił jeszcze serca ani garderoby większości kobiet. Jakie są przyczyny tego, że tak niewiele kobiet wybiera smartwatch’e?

Przede wszystkim design

Zegarki dla kobiet są cięgle postrzegane przede wszystkim jako element designerski, którego głównym celem jest podkreślanie modowego charakter stylizacji. Dobry zegarek musi więc cechować niepowtarzalny design, ciekawe wzornictwo, elegancki styl, a najlepiej, żeby był on sygnowany marką znanego domu mody, który podkreśla luksusowy charakter zegarka. Obecnie obserwujemy trend, w  ramach którego producenci smartwatch’y prześcigają się w wymyślaniu produktów, których wygląd przypadnie do gustu kobiet. Warto wspomnieć chociażby Apple ze swoim smartwatchem o niewielkiej i eleganckiej kopercie o wymiarze zaledwie 38 mm oraz Huawei, który wypuścił na rynek całą serię zagerków dla kobiet, o dość wyszukanej, modowej stylistyce. Mimo tym staraniom ciągle większość kobiet nie postrzega inteligentnych zegarków jako modowy dodatek, kojarząc je głównie jako gadżet dla mężczyzn i kobiet interesujących się nowymi technologiami. Potwierdzają to statystyki: jedynie 29 % użytkowników smartwatchy to kobiety (dane wg raportu Consumer and Wearables Report).

Technologia dla technologicznych geeków

Główne zalety każdego smartwatcha to technologia i innowacyjne funkcje, które daje swoim użytkownikom. Mimo iż zegarek na rękę jest nieodłącznym elementem każdego eleganckiego out fitu, to jednak ciągle jego inteligentna wersja jest kojarzona głównie z nowinką technologiczną przeznaczoną raczej dla komputerowych geeków niż dla kobiet interesujących się modą. Smartwatch to kwintesencja idei prosto z lat 80’tych ubiegłego stulecia, kiedy to twórcy i fani nowych technologii o przenośnym marzyli o przenośnym mini- komputerze, który można założyć na nadgarstek. W tej grupie smartwatche cieszą się dużą popularnością, a ich nowe funkcje, takie jak monitoring funkcji życiowych, wbudowany trener fitness czy możliwość korzystania z karty SIM do dzwonienia, są witane z dużym entuzjazmem. W kategorii zegarków dla kobiet ciągle jednak nie są to najważniejsze funkcje i póki o trudno wyobrazić sobie, że jakakolwiek kobieta z zazdrością spojrzy na nowoczesny smartwach na nadgarstku swojej koleżanki.

Aspiracje społeczne i zaufanie do marek modowych

Zegarki dla kobiet należą do świata fashion, w którym o zakupach decyduje przede wszystkim prestiż marki oraz zaufanie, jakim jest ona darzona w świecie mody . Mimo starań producentów elektroniki, którzy próbują promować na rynku ładne i eleganckie smartwatche dla kobiet, Apple, Samsung czy Huawei nie są postrzegane jako godne zaufania marki w świecie mody. Smartwatche, sprzedawane w Apple Store’ach obok MacBooków, iPhonów i innych akcesoriów elektronicznych, przegrywają z zegarkami dla kobiet w modowych butikach. O ile kobiety coraz chętniej sięgają po smartfony i inne urządzenia z zaawansowanymi rozwiązaniami technologicznymi, o tyle smartwatche ciągle nie są wśród nich zbyt popularne i nie są w stanie skutecznie konkurować z zegarkami oferowanymi przez cieszące się dużą renomą marki fashion.
Bez wątpienia smartwatche czeka dość długa droga zanim znajdą się one na liście najbardziej pożądanych przez kobiety akcesoriów. Warto jednak już teraz bliżej poznać tą technologię, wybierając inteligentny zegarek w korzystnej cenie. Wiele ciekawych ofert, które pozwolą nam zajrzeć do świata nowych technologii, a jednocześnie nie zrujnować budżetu, można znaleźć na portalu gdzie-taniej.pl.

Wstecz