MATERIAŁ PR Styl życia

Dieta pudełkowa na ciasną kieszeń - jak pomaga zaoszczędzić pieniądze?

Wydawać by się mogło, że dieta pudełkowa, czyli inaczej catering dietetyczny jest propozycją wyłącznie dla bogatych ludzi sukcesu. Jednak okazuje się, że na tym rozwiązaniu można oszczędzić nie tylko czas ale i pieniądze!

CZY TY TEŻ PŁACISZ ZA BRAK CZASU?

Jeśli pracujesz do późnych godzin, wracasz do domu i nie masz już czasu oraz siły na przygotowanie lunchu do pracy, najczęściej kończy się to jedzeniem na mieście albo gotowcami ze sklepu. Nie jest to zbyt ekonomiczne rozwiązanie. Oczywiście, że można byłoby przygotować fit posiłki na cały tydzień i mieć problem z głowy. Jednak przyznaj drogi czytelniku ile razy skończyło się to na planach bez realizacji i ile razy wydaniem mnóstwa pieniędzy na jedzenie na mieście.

KONSUMPCJONIZM – DROGA DO OTYŁOŚCI I STRATY PIENIĘDZY

Zamawiając dietę pudełkową decydujemy się na konkretną kaloryczność. Dzięki temu nie jemy więcej niż zostało wyliczone przez dietetyka i kucharzy w danej firmie caterngowej. Jeśli jednak żywimy się sami wedle uznania dość często zdarza się nam przejadać i kupować więcej jedzenia niż potrzebuje nasz organizm.

To nie tylko źle wpływa na sylwetkę, ogólne zdrowie ale i na kondycję portfela. Krótko mówiąc przybieramy na wadze, odchudzając nasz portfel. Dieta pudełkowa zapobiegnie wydawania większej ilości pieniędzy na niepotrzebne jedzenie. Więcej o tego typu diecie można przeczytać na serwisie jakiepudelko.pl

NIEWYKORZYSTANE PRODUKTY – BRZĘCZĄCE MONETY NIE MUSZĄ TRAFIAĆ DO KOSZA

Żyjemy w pośpiechu robiąc na raz wiele rzeczy. Zawartość lodówki może nam umknąć w natłoku myśli. Prowadzenie nadzoru nad datą przydatności do spożycia produktów może sprawiać trudności i wymagać większego zaangażowania. Przypomnij sobie drogi czytelniku ile razy w przeciągu ostatniego miesiąca wyrzuciłeś nadpsute warzywa, owoce nabiał, pieczywo lub inne produkty żywnościowe.

Jedzenie jest coraz droższe, więc skoro za nie płacimy nie powinniśmy go wyrzucać do kosza wraz z brzęczącymi monetami. W diecie od cateringu dietetycznego nie musimy się martwić o psujące się produkty spożywcze i tracenie na nich pieniędzy.

JAK DIETA PUDEŁKOWA MOŻE ZMNIEJSZYĆ RACHUNKI ZA GAZ, PRĄD I WODĘ?

Catering dietetyczny oferuje nam całkowicie przygotowane posiłki, co pociąga za sobą oszczędność na rachunkach za gaz i prąd. Gotowanie wody na makaron, smażenie mięsa, pieczenie ziemniaków, miksowanie zdrowych past na kanapki a także zmywanie - najbardziej znienawidzona czynność wszystkich kucharzy. Nie tylko zajmuje cenny czas, niszczy paznokcie ale również generuje duże zużycie wody i gazu, by ocieplić zużywaną wodę. Niestety do zmycia nie tylko są talerze ale i duże, niewygodne w trzymaniu garnki, przypalone patelnie, kuchenka z jedzeniowymi kleksami, mikser, blender i wiele innych naczyń wraz z urządzeniami. Warto zwrócić uwagę na to że catering dietetyczny zapewnia nam potrawy zapakowane w pudełka, więc jeśli nie przeszkadza to klientowi nie jest on zmuszony do brudzenia dodatkowych talerzy, czy miseczek.DOBRY WYBÓR DLA GRUBSZEGO… PORTFELA!

Mając na uwadze powyższe argumenty należy również zwrócić uwagę na szeroki wybór jaki oferują nam firmy cateringowe. W zależności od miejsca, w którym firma działa, liczby proponowanych usług, rodzaju diety różne cateringi mają inne ceny. Warto bardziej zainteresować się cennikiem firm i wybrać go pod swoją kieszeń. Żeby również zmniejszyć generowany koszt diety należy zastanowić się na czym nam tak naprawdę zależy.  Być może nie ma sensu płacić za dodatkową usługę jaką jest dowóz do domu/pracy.

Dowiedzmy się jak najwięcej na temat oferowanego menu. Czy chcemy płacić za drogie i modne produkty, czy wystarczy nam standardowa zawartość talerza za mniejsze pieniądze? Oprócz tego możemy wybierać liczbę posiłków w ciągu dnia, czy nawet wybiórcze dni tygodnia z dietą pudełkową. Niektórzy klienci decydują się na 5-dniowy system usługi, ponieważ mając więcej czasu w weekend stawiają na zabawę w kuchni.

PODSUMOWUJĄC – DIETA PUDEŁKOWA MIESZCZĄCA SIĘ W CIASNEJ KIESZENI

Wysokie ceny diety pudełkowej to stereotyp. Dzisiejszy wybór firm cateringowych daje nam wiele opcji i usług, wchodzących w skład pudełkowych ofert. Poza tym nie widzimy na pierwszy rzut oka wszystkich kosztów związanych ze standardowo przygotowywaną przez nas dietą, a po przeanalizowaniu ich okazuje się, że dieta pudełkowa może przyczynić się do zmniejszenia ceny za jedzenie oraz poczynienia oszczędności.

Wstecz