MATERIAŁ PR Psychowieści

Depresja, a męskie problemy natury intymnej

Liczba mężczyzn, którzy mają problemy natury intymnej, ciągle rośnie.

Wpływ na to ma wiele czynników. Jednym z ważniejszych jest styl życia. Wielu Panów odżywia się niezbyt zdrowo, a przy tym prowadzą siedzący tryb życia, co wpływa negatywnie na ogólną sprawność seksualną. Innym czynnikiem, psychologicznym, który jest mocno odczuwalny w naszym społeczeństwie, jest depresja. Wymagania, jakie stawiane są mężczyznom oraz stres powodują, że coraz większa liczba Panów ma kłopoty tego typu, co wpływa negatywnie na każdy aspekt życia.

Przyczyny depresji
Depresja jest bardzo złożonym problemem, który może mieć przyczyny zarówno biologiczne, jak i psychologiczne. Duży wpływ na występowanie depresji ma stosunek jaki rodzice mają do swoich dzieci, ale to nie jedyny powód jej występowania. Często stany depresyjne i zaburzenia nastroju pojawiają się u dorosłych osób, które mają na przykład problemy w pracy, a przez to zaczynają tracić wiarę w siebie. Ten problem często dotyka mężczyzn, przed którymi stawia się dużo wymagań, a nie są oni w stanie im sprostać.

Depresja objawia się przede wszystkim zmniejszeniem aktywności, zainteresowania, a także chwiejnym nastrojem i negatywnym nastawieniem do życia.

Depresja a wpływ na seksualność
U każdego mężczyzny aktywność seksualna wiąże się przede wszystkim z humorem. Zmęczony, zestresowany mężczyzna, nawet jeśli w zupełności zdrowy, nie zawsze jest w stanie utrzymać erekcję. Panowie, którzy mają depresję, mają z tym jeszcze większy problem! Często uzyskanie erekcji w ich przypadku jest w ogóle niemożliwe, nawet jeśli mają ochotę na seks.

Warto pamiętać o tym, że w depresji często przepisywane są różne środki, które działają na centralny ośrodek nerwowy. Mają one też wpływ na sprawność seksualną i ich przyjmowanie zazwyczaj odbija się bardzo negatywnie na sprawności seksualnej.

Jak poprawić życie seksualne przy depresji?
Podczas depresji można mieć udane życie seksualne! Oczywiście wymaga to trochę więcej pracy, głównie z psychiatrą, który może zalecić odpowiednią terapię czy ćwiczenia. Warto czasami też zdecydować się na wspólną wizytę ze swoją drugą połówką u seksuologa.

Znaczną poprawę w jakości życia seksualnego można zauważyć przede wszystkim po przyjmowaniu odpowiednich suplementów diety, które wzmocnią libido oraz poprawią jakość erekcji. Stosowanie takich suplementów na pewno wpłynie pozytywnie życie seksualne, a w ich przyjmowaniu nie ma nic wstydliwego. Informacje na temat męskich problemów intymnych znajdziesz na WiecejMeskosci.pl.

 

Wstecz