MATERIAŁ PR Komunikaty

Czy powiększanie piersi ma wpływ na karmienie piersią?

Niesatysfakcjonujący rozmiar bądź wygląd biustu jest jedną z najczęstszych przyczyn kompleksów u pań.

Trudno dziś znaleźć kobietę, która byłaby w pełni zadowolona ze swojego wyglądu, a podczas wyliczania własnych niedoskonałości to właśnie piersi pojawiają się zazwyczaj na pierwszym miejscu listy. Zbyt małe, pozbawione jędrności oraz pełności – zawsze znajdzie się coś, co można by zmienić w ich wyglądzie. Jaki wpływ na karmienie naturalne będzie mieć w przyszłości operacja plastyczna piersi?

Piersi stanowią jeden z najważniejszych atrybutów kobiecości, nic więc dziwnego, że wiele pań dąży do osiągnięcia doskonałości w ich wyglądzie oraz rozmiarze. Jak przyznaje jeden z najbardziej znanych w naszym kraju specjalistów chirurgii plastycznej dr Marek Szczyt, właściciel Kliniki Chirurgii Plastycznej Dr Marek Szczyt w Warszawie, zabieg augmentacji, czyli powiększenia piersi cieszy się od lat nieprzerwaną popularnością.” Powiększanie piersi jest obecnie jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów chirurgii plastycznej” – przyznał w wywiadzie udzielonym serwisowi tourmedica.pl. Operacja plastyczna piersi jest niezwykle popularna nie tylko w Polsce, ale również na świecie. Statystyki potwierdzają, iż chirurgiczne powiększanie piersi plasuje się na szczycie najczęściej wykonywanych zabiegów chirurgii plastycznej. Coraz częściej na zabieg decydują się młode kobiety, które jeszcze nigdy nie rodziły dzieci. Czy w przyszłości wszczepione implanty nie będą przeciwwskazaniem do karmienia piersią? Więcej przeczytasz tutaj: www.tourmedica.pl/blog/czy-powiekszac-piersi-implantami-przed-ciaza/

W pierwszych miesiącach życia dziecka nie istnieje dla niego bardziej odpowiedni i zdrowszy pokarm niż naturalne mleko matki. Karmienie piersią niesie ze sobą zalety nie tylko dla dziecka, ale i dla jego mamy. Zawarte w pokarmie przeciwciała są dla noworodka najlepszą ochroną przed infekcjami. Ponadto dziecko karmione piersią wraz z mlekiem otrzymuje prebiotyki oraz probiotyki, które korzystnie wpływają na mikroflorę bakteryjną w jelitach i zapobiegają biegunkom infekcyjnym. Karmienie piersią minimalizuje ryzyko wystąpienia alergii u dziecka, a w przyszłości zmniejsza zagrożenie nadwagą, otyłością oraz cukrzycą. Kobiety, które karmią naturalnie swoje dzieci, łatwiej wracają do wagi sprzed ciąży, a krwawienie po porodzie ustępuje szybciej niż u mam, które podają dziecku mleko modyfikowane. Podczas karmienia wydziela się oksytocyna odpowiedzialna między innymi za obkurczanie się mięśnia macicy. Ponadto długotrwałe karmienie piersią zmniejsza ryzyko zachorowania na raka piersi i jajnika. Nie zapominajmy o aspektach emocjonalnych – dziecko czuje z matką silniejszą więź i ma zwiększone poczucie bezpieczeństwa. Jeśli więc tylko mamy możliwość, nie rezygnujmy z karmienia naturalnego.

Jaki wpływ na karmienie mają silikonowe implanty?

Medycyna nie zamyka kobietom, które pragną być atrakcyjne i cieszyć się z pełnego oraz jędrnego biustu, drogi do karmienia piersią. Nie istnieją żadne medyczne przeciwwskazania do karmienia naturalnego po zabiegu powiększenia piersi. Podczas zabiegu implanty umieszcza się głęboko pod mięśniem piersiowym większym bądź bezpośrednio pod gruczołem piersiowym. Takie usytuowanie implantów nie uniemożliwia karmienia piersią, a wręcz przeciwnie. Naukowcy nie wykazali negatywnego wpływu obecności silikonowych implantów na karmienie piersią. Prawidłowe przeprowadzenie zabiegu nie pozbawia więc kobiet możliwości naturalnego karmienia, o ile w wyniku zabiegu nie został uszkodzony gruczoł piersiowy, dlatego tak istotne jest, aby zabieg wykonywany był przez doświadczonego specjalistę. Ponadto obecność implantów nie ma żadnego wpływu na jakość pokarmu.

Jedyne, z czym muszą liczyć się przyszłe mamy, decydując się na zabieg powiększenia piersi to możliwości konieczności wymiany implantów po okresie ciąży oraz karmienia piersią. W tym czasie wygląd biustu może ulec drastycznej zmianie, najpierw piersi powiększają się nawet o kilka rozmiarów, a po zakończeniu karmienia znów maleją, tracąc przez to na swojej jędrności. Po ciąży powiększy biust może być zniekształcony i wymagać korekty.

Wstecz