MATERIAŁ PR Komunikaty

Co ubiór mówi o człowieku?

Nie od dzisiaj wiadomo, że ludzie oceniają się na podstawie pierwszego wrażenia – ubioru i zachowania. Jest to swego rodzaju mechanizm obronny, dzięki któremu jesteśmy w stanie ocenić, komu zaufać, a komu nie. Co kreacja mówi zatem o człowieku?

Każdego dnia spotykasz mnóstwo ludzi, których – często nawet nieświadomie – oceniasz powierzchownie. Sposób ubierania się może powiedzieć jednak o drugiej osobie dużo więcej, niż ci się może wydawać. Styl ubioru, kolorystyka i akcesoria świadczą zazwyczaj o pozycji społecznej i zawodowej spotykanych ludzi.

Styl stylowi nierówny

Styl ubierania się, czyli sposób, w jaki komponujemy poszczególne elementy garderoby, mówi o człowieku naprawdę wiele. Styl to bowiem coś bardzo osobistego – za jego pomocą manifestujemy, kim jesteśmy, a noszone ubrania podkreślają naszą osobowość. Kobieta ubrana w małą czarną, szpilki i żakiet z pewnością wzbudzi większe zaufanie na spotkaniu biznesowym, niż kobieta ubrana w dres czy jeansy. Mężczyzna pod krawatem wyda się z kolei bardziej szarmancki niż mężczyzna w skórzanej kurtce czy bluzie z kapturem. Styl to także sposób na odróżnienie się od innych. Jeżeli chcesz podkreślić swój charakter, możesz zrobić to, dobierając odpowiednie akcesoria. Mężczyzna z finezyjnie zawiązanym szalikiem od razu przywołuje skojarzenia artystyczne, a z kobietą w zwiewnej sukience i kardiganie chętniej wdamy się w rozmowę o literaturze.

Psychologia koloru

Kolory, które nosisz na co dzień, wiele mówią o twojej osobowości i podejściu do życia. Możesz posłużyć się nimi także w celu wywarcia dobrego wrażenia na rozmówcy. Co kryje się zatem za poszczególnymi kolorami? Ubrania w kolorze białym symbolizują niewinność i czystość. Kolor ten może sugerować również chęć utrzymywania pewnego dystansu do świata. Biała koszula jest natomiast wyrazem elegancji, prostoty i minimalizmu. Czerwień to siła i odwaga. Jest to zatem kolor odpowiedni dla osób, które chcą być zauważone i adorowane. Czerń, granat, grafit i ciemna zieleń to barwy wybierane przeważnie przez osoby ceniące sobie bezpieczeństwo, stabilizację i harmonię. Ciemne barwy to także idealny wybór dla osób lubiących styl klasyczny i minimalizm. Stylizacja bogata w różne odcienie różów świadczyć może natomiast o tęsknocie za czułością i delikatnością. Panie lubiące ten kolor często chcą za jego pomocą podkreślić swoją kobiecość.

Dodatki do kreacji

Dobrze dobrane akcesoria mogą nie tylko odmienić każdą stylizację, lecz także powiedzieć dużo o osobie, która je nosi. Krawat i muszka to część garderoby każdego eleganckiego mężczyzny. Jeżeli mężczyzna przyjdzie na randkę pod krawatem, świadczy to o szacunku dla partnerki oraz o chęci zrobienia na niej dobrego wrażenia. Kobieta – zakładając delikatną, podkreślającą jej urodę biżuterię lub zwiewną apaszkę – podkreśli z kolei dziewczęcą część swojej natury. Do bardziej ekstrawaganckich dodatków należą z kolei kapelusze. Kobieta w kapeluszu wygląda niezwykle tajemniczo, mężczyzna z kolei zawadiacko. Także okulary potrafią wiele zmienić w wizerunku. W indywidualnie dobranym modelu okularów korekcyjnych, przeciwsłonecznych czy tak zwanych zerówek – w zależności od tego, na co się zdecydujesz – wyglądać będziesz dostojnie, profesjonalnie lub oryginalnie.


To, jak się ubierasz, ma ogromny wpływ na sposób, w jaki postrzegają cię inni. Warto mieć to na uwadze, komponując zarówno codzienne, jak i bardziej wyjściowe stylizacje. Pamiętaj jednak, aby w stroju czuć się zawsze komfortowo i wygodnie.Opracowanie:


MODA360 - ubrania dla każdego

Wstecz