MATERIAŁ PR Wieści

Brak kontroli nad wydatkami na telefon

Jak sobie radzić kiedy nie potrafisz zapanować nad wydatkami na telefon? Wcale nie musisz z niego rezygnować.

Życie bez telefonu? Teoretycznie to możliwe, ale nie każdy może sobie na nie pozwolić. Brak telefonu zwykle oznacza bowiem mnóstwo problemów w niemal wszystkich aspektach życia. Utrudniony będzie chociażby kontakt z pracodawcą, ale trudności w życiu zawodowym nie są jedynymi, na które powinieneś przygotować się rezygnując z telefonu. Trudniej ci będzie będzie też załatwić wiele spraw, a kontakty ze znajomymi i rodziną mogą nie być już tak łatwe, jak wcześniej. Czy warto więc zdecydować się na taki krok? Nie. Tym bardziej, że dzięki wyborowi odpowiedniej taryfy wcale nie musisz martwić się utratą kontroli nad wydatkami.

Wciąż na linii

Niektórzy rezygnują z telefonu w ramach „terapii szokowej”. Wiedzą, że korzystają z niego za dużo, o czym świadczą przede wszystkim coraz większe, opłacane każdego miesiąca rachunki. Rzeczywiście posiadając telefon w abonamencie i wielu chętnych do rozmowy znajomych nietrudno dać się ponieść. Niestety skutki tego najbardziej odczuje wtedy twój portfel, z którego z miesiąca na miesiąc znikać będzie coraz większa suma.

Może oferta na kartę?

Całkowita rezygnacja z telefonu wcale nie musi być wtedy jedynym rozwiązaniem. Owszem, jeśli przejawiasz zamiłowanie do długich telefonicznych pogawędek, istnieje spore ryzyko, że regularnie będziesz przekraczał minuty dostępne w ramach abonamentu. Dlatego warto wybrać którąś z ofert na kartę, w których możesz wydzwonić tylko równowartość doładowanej wcześniej kwoty. Znajdziesz je u wszystkich operatorów, jednak nie zawsze są opłacalne. Czym więc powinna cechować się dobra oferta pre-paid?

Nie przepłacasz

Powinna przede wszystkim umożliwiać kontrolę nad wydatkami, a przy tym nie obciążać budżetu. Taka właśnie jest oferta na kartę Nju mobile, w ramach której otrzymujesz dostęp do ograniczających wydatki pakietów, dzięki którym za nielimitowane rozmowy i SMS-y nie zapłacisz więcej niż 29 złotych miesięcznie. Ci zaś, którym zdarza się zapomnieć o doładowaniu, w Nju mobile nie muszą bać się straty numeru, bo te po pierwszym doładowaniu będzie ważne bezterminowo.

Wstecz