Komunikaty

Bez Lęku

Zaburzenia lękowe dotykając coraz większej grupy Polaków. Często występują w parze z depresją. Chory odczuwa objawy somatyczne, które wskazują na różne choroby, choć po wielu badaniach okazuje się, że jego ciało jest zdrowe.

To psychika jest chora. Nerwica to lęk, ataki paniki, ciągły niepokój a w końcu rezygnacja. Rezygnacja ze wszystkiego. Niekiedy zaburzenia są tak silne, że człowiek przestaje wychodzić z domu. Czemu tak się dzieje? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Szybki styl życia, ciągły stres, problemy rodzinne i życiowe. I w końcu załamanie. Ale z nerwicy da się wyjść!

Swoją pomoc osobom z zaburzeniami lękowymi oferuje powstająca Fundacja Bez Lęku. Tworzą ją młodzi, zaangażowani społecznie warszawiacy. Wiedzą, część z nich z własnego doświadczenia, czym jest nerwica i jak bardzo potrafi utrudnić życie. Mimo istnienia wielu organizacji pozarządowych zajmujących się problematyką zdrowia psychicznego, wciąż bardzo wiele jest do zrobienia, a ludzie cierpiący z powodu nerwicy często nie znajdują dla siebie pomocy. A tych ostatnich jest bardzo dużo i wciąż ich przybywa.

Inspiracją dla działań grupy Bez Lęku były powstające w internecie grupy osób z zaburzeniami lękowymi. To w internecie walczyli ze swoimi lękami, szukając pomocy w codziennej walce o wyjście z domu czy spokojną podróż. Wśród nich znaleźli się ludzie, którzy postanowili podejść do problemu całościowo i założyć organizację, której działania z jednej strony mają uświadomić społeczeństwu, z czym borykają się osoby cierpiące na nerwicę, a z drugiej nieść realną pomoc tym, którzy jej naprawdę bardzo potrzebują.

Powstająca Fundacja ma już całkiem sporo: stronę, przygotowane projekty, opiekę naukowo - merytoryczną wybitnych specjalistów, a przede wszystkim zaangażowanych ludzi. Prowadzi też oddaloną kampanię społeczną w mediach społecznościowych #nerwicajestprawdziwa, mającą na celu przybliżenie problemu zaburzeń lękowych. Grupa ma konkretny pomysł na siebie i na to jak pomóc ludziom z zaburzeniami lękowymi.

Wszystkie informacje o grupie Bez Lęku znajdują się na stronie: www.fundacjabezleku.org.pl/tagi/bez-leku

Wstecz