MATERIAŁ PR Komunikaty

Azja - gdzie jechać na urlop i wakacje?

Z czym przeciętnemu Europejczykowi kojarzy się Azja? Jedzący ryż Chińczycy, przepiękne plaże Indonezji, oraz... wyjątkowo niskie jak na europejskie standardy ceny. Podróżowanie po Azji staje się coraz bardziej modne.

Pierwsza wyprawa do Azji to zazwyczaj mnóstwo niewiadomych. W umyśle przyszłego badacza kontynentu azjatyckiego pojawiają się pytania: gdzie pojechać, żeby było bezpiecznie, gdzie będzie tanio, gdzie nie grożą żadne lokalne choroby? Azja jawi się czasem jako obszar nie do końca cywilizowany. Tymczasem prawda jak zwykle leży pośrodku. Współczesna Azja z radością wita turystów i ma im bardzo wiele do zaoferowania. Trzeba tylko wiedzieć, jaki kierunek obrać, by spędzić atrakcyjny urlop. Które więc kraje warte są odwiedzenia?


Tajlandia, czyli Raj na Ziemi

Miano ziemskiego raju Tajlandia zawdzięcza przede wszystkim przepięknym plażom z białym piaskiem, położonych na brzegu lazurowego Oceanu Indyjskiego. To idealne miejsce dla wielbicieli wylegiwania się pod palmami, romantycznych spacerów przy zachodzie słońca. Przyjaźnie i wiecznie uśmiechnięci Tajowie gotowi są służyć radą i pomocą na każdym kroku. Tajlandia to także prawdziwa tropikalna dżungla, żywe, egzotyczne zwierzęta w parku narodowym, intrygująca tajska kuchnia, oraz rozsiane po całym kraju posągi Buddy. Zróżnicowanie terenu sprawia, że jest to idealny kraj zarówno dla miłośników sportów wodnych jak i wspinaczki skałkowej.Chiny, czyli kraj ryżu i tanich zakupów

Tak właśnie przeciętny Europejczyk widzi Chiny. Szeptana tajemnica głosi, że do Chin można wyjechać tak jak się stoi, wszystko co potrzebne kupimy na miejscu za grosze. Jak w każdej plotce tak i w tej jest ziarno prawdy. Ale będąc w Chinach nie można myśleć tylko o zakupach. Grzechem byłoby nie wybrać się do Zakazanego Miasta, nie przespacerować się po szczycie Wielkiego Muru Chińskiego, nie odwiedzić Klasztoru Shaolin czy Wąwozu Wielkiego Tygrysa. Znana w Polsce kuchnia chińska nie ma zbyt wiele wspólnego z tym, co je przeciętny Chińczyk. Turyści podróżujący po Chinach nie raz mogą poczuć się zaskoczeni tym, co znajdą na talerzu.


Indie, czyli kraj świętych krów

Przechadzająca się ulicami krowa, na widok której stają samochody, to w Indiach codzienność. Warto pojechać do Indii choćby po to, by zobaczyć ten niecodzienny kult tak po macoszemu traktowanego w Polsce zwierzęcia. Jednakże nie ten widok jest celem zarówno tubylców jak i turystów z całego świata. Najbardziej oblegana w Indiach jest świątynia Madurai, legendarne miejsce zaślubin Siwy i Parwati. Równie popularne jest mauzoleum Tadż Mahal, stanowiące turystyczną wizytówkę Indii.

Bollywood czyli kinematografia indyjska narodziła się mieście Mumbaj i właśnie temu miastu zawdzięcza swą nazwę. Nie sposób go pominąć przemierzając ten jakże piękny kraj. Równie niemożliwe jest nie wstąpić choćby na chwilę na przepiękną plażę w stanie Goa. To tak jakby wybrać się do Paryża i nie zobaczyć Wieży Eiffla.

Sri Lanka – wyspa pozornie niepozorna

Położona na Oceanie Indyjskim u wybrzeży Półwyspu Indyjskiego, omijana przez turystów wyspa może niejednym zaskoczyć. Głównym wabikiem przyciągającym rokrocznie turystów jest sierociniec dla słoni.
Jest to okazja do bezpiecznego podglądania jak wygląda codzienne życie tych zwierząt. Więcej zwierząt można zobaczyć podczas Safari w parku Yala. Słonie, krokodyle, bawoły, wiele gatunków ptaków w ich naturalnym środowisku to prawdziwa gratka dla miłośnika przyrody. Na tej niepozornej wydawałoby się wyspie istnieją czynne kopalnie szafirów. Przy odrobinie szczęścia może uda się zejść pod ziemię i zobaczyć jak wygląda praca azjatyckich górników. Na Sri Lance nie brak historycznych ruin, zabytków i budowli sakralnych. Jest co zwiedzać. Ale nie zapominajmy, że Sri Lanka to wyspa. Jak na wyspę przystało kusi przepięknymi plażami wzdłuż całej linii brzegowej.

Oman, czyli kraj jeszcze nieodkryty

Ten leżący na Półwyspie Arabskim, konserwatywny islamski kraj ma wiele do zaoferowania turystom, którzy gotowi są przestrzegać obowiązujących w nim obyczajów. Jedynie w hotelach przeznaczonych dla cudzoziemców można pozwolić sobie na więcej luzu. W stolicy Omanu, mieście Maskat, na turystów czekają nie tylko przepiękne plaże, ale przede wszystkim przepych i bogactwo godne kraju arabskiego. Zaskoczeniem może być obecność zarówno świątyni buddyjskiej, kościoła chrześcijańskiego jaki i islamskiego meczetu. Obowiązkowy jest spacer uliczkami Starego Miasta.

Do Azji można się wybrać zarówno indywidualnie jak i grupowo. Wielu globtroterów twierdzi, że do Azji najlepiej jechać w pojedynkę. Jeśli jednak ktoś preferuje inny rodzaj podróżowania, zorganizowane wycieczki do Azji dostępne w wielu biurach podróży czekają na chętnych do podróżowania po Krajach Orientu.

Wstecz