Wieści

Siostrzeństwo

Takie szczególne więzy mam z kobietami i dziewczynami. Od kiedy pamiętam, otoczona byłam koleżankami. Przed czasami internetu korzystałam z Telegazety i tam znajdowałam w całej Polsce znajomych, którzy słuchali podobnej muzyki i czytali te same książki.Łączyły mnie też silne relacje z dziewczynami z KLAN-u, czyli grupy artystycznej prowadzonej przez nieżyjącą już poetkę Danutę Wawiłow. Do tej pory utrzymuję kontakty z kilkoma osobami i jest to relacja szczególna.

Mam też kilka przyjaciółek, takich, które ratują mnie z opresji. Nie wymagają ode mnie stuprocentowego kontaktu, meldowania się i przytuleń. Jesteśmy i wiemy, że w razie czego jedna drugą obroni. Godziny przegadane, prześmiane i przebeczane. Wspólne podróże, gaszenie pożarów i wsparcie. I, co bardzo ważne, wspólne kłótnie, które zawsze kończą się chęcią zrozumienia drugiej osoby i wybaczenia. Mieć kogoś do wspaniałego kłócenia się – to jest dopiero skarb!

A o tym, jak nie tracić przyjaciół w październikowych „Charakterach” pisze Anna Dodziuk. 

CHARAKTERY - 
magazyn dostępny w punktach sprzedaży prasy oraz aż w pięciu różnych formatach cyfrowych: PDF, ePUB, mobi i edycje przeznaczone na iPady, iPhony oraz urządzenia z systemem Android.
    

foto: Versta/shutterstock.com

Wstecz