Wieści

Muzyczna pocztówka Jowity Dziedzic-Golec (RMF Classic)

Masz problem z zasypianiem? Sięgnij po album „Sleep” Maxa Richtera, kompozytora, który znalazł na to skuteczne muzyczne lekarstwo. Twórca przekomponowanych „Czterech pór roku” Vivaldiego tym razem proponuje ośmiogodzinną (!) kołysankę. Ale spokojnie, prócz pełnej wersji nagrania, dostępne jest także wydanie trwające godzinę – „from SLEEP”. Nietypowe dzieło napisane zostało na fortepian, smyczki, instrumenty elektroniczne i partie wokalne bez słów. Premierowe wykonanie będzie miało miejsce pod koniec roku, w nieczynnej elektrowni w Berlinie. Ma trwać od północy do 8:00 rano, a publiczność zamiast foteli i programów zastanie na miejscu… łóżka.

Słuchając kolejnej propozycji, na pewno nie wpadniemy w objęcia Morfeusza. To krążek, który eksploduje energią.

David Garrett na swoim najnowszym albumie „Explosive” wraca do tego, w czym chyba czuje się najlepiej – do coverów przebojów muzyki pop. Filmowy Paganini znów szaleje!

I jeszcze płyta, przy której spać byłoby grzechem. Krystian Zimerman i Simon Rattle dzielą się z nami muzyką Witolda Lutosławskiego – Koncertem fortepianowym (który kompozytor zadedykował polskiemu pianiście) i Drugą Symfonią.
Wytrawne nagranie. Polecam.

Zapraszamy do odsłuchania miniaudycji!

Jowita Dziedzic-Golec, RMF Classic

CHARAKTERY - magazyn dostępny w punktach sprzedaży prasy oraz aż w pięciu różnych formatach cyfrowych: PDF, ePUB, mobi i edycje przeznaczone na iPady, iPhony oraz urządzenia z systemem Android.
    

Wstecz