Wieści

Powrót do starych, dobrych czasów

(materiał PR)

Zawsze jest nadzieja


Wszyscy jesteśmy różni i warto pamiętać o tym, że nawet dwie bratnie dusze będą na niektóry sprawy spoglądać zupełnie inaczej. Często drobne sprzeczki przeradzają się w skomplikowane konflikty, gdzie żadna ze stron nie chce w najmniejszym stopniu ustąpić. Wraz z upływem czasu emocje nieco opadają i jest to doskonała szansa na to, by próbować wyjść z kryzysowej sytuacji. Nie od dzisiaj wiadomo, że zwaśnione strony powinny przede wszystkim rozmawiać, czasami dobrze byłoby, gdyby odbywało się to przy osobach trzecich, które będą wtedy kimś w rodzaju bezstronnego arbitra. Zamiast angażować do tego bliskie osoby, lepiej udać się do specjalistycznego ośrodka. W przypadku, gdy w grę wchodzi psychoterapia par Warszawa ma wiele do zaoferowania. Dowiedz się więcej o cyklicznie odbywających się zajęciach psychoterapii dla par w Warszawie.

To nie powód do wstydu

W polskim społeczeństwie utarło się jakieś dziwne przekonanie, że psychoterapia to coś, na co uczęszczają osoby, którym jest bliżej do chorych psychicznie, aniżeli do przeciętnego człowieka. Opinie tego typu są wyssane palca, a ich autorzy przed wypowiedzeniem ich powinni ugryźć się w język. Obecnie sytuacja nie jest już tak kuriozalna, jak przed laty, co napawa optymizmem. W praktyce okazuje się, że sesja trwająca kilkadziesiąt minut może przynieść naprawdę sporo korzyści. Pozwala przede wszystkim ustalić źródło powstających między dwojgiem osób napięć, a to już połowa sukcesu do wyjścia na prostą. Indywidualna terapia może zdziałać cuda, o czym przekonało się wiele par małżeńskich.

Z każdej sytuacji jest jakieś wyjście, o czym powinny pamiętać osoby, które związały się ze sobą z myślą o spędzeniu razem reszty życia. Kiedy zwykła rozmowa nie pomaga w żadnym stopniu, psychoterapia może okazać się lekarstwem, które sprawi, że związek będzie silny, jak nigdy do tej pory.

Wstecz