Wieści

VIII Turniej Wiedzy Psychologicznej

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak działa umysł, skąd się biorą emocje albo jak podejmujemy decyzje – Turniej Wiedzy Psychologicznej jest dla Ciebie! Do udziału w nim zachęcamy wszystkich uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy chcą zgłębiać tajniki wiedzy psychologicznej oraz lepiej poznać siebie i innych ludzi.
Tegoroczny Turniej rozpocznie się 1 października, a zakończy się w połowie kwietnia 2016 roku. Podobnie jak w ubiegłych latach, honorowy patronat nad nim objęła Minister Edukacji Narodowej. Od uczestników będzie wymagana znajomość wybranych artykułów publikowanych w „Charakterach” od października 2015 do lutego 2016, książki Bliżej ludzi. Rozmowy z Mistrzami, a także zalecanych artykułów nawiązujących do zagadnień zawartych w „Podstawie programowej kształcenia ogólnego dla gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych…”, które zamieszczone będą na stronie Turnieju w zakładce Literatura turniejowa. Uczestnicy Turnieju sprawdzą swoją wiedzę podczas eliminacji on-line, które odbędą się w marcu 2016 roku. Sto osób z najlepszymi wyniki przejdzie do finału. Zwycięzcy otrzymają stypendia i nagrody rzeczowe. Jest o co walczyć!

Uczniowie zainteresowani udziałem w Turnieju powinni zwrócić się do swojego nauczyciela, pedagoga lub psychologa szkolnego, którzy formalnie zgłoszą kandydatów z danej szkoły. Zgłoszenia będziemy przyjmować już od 1 października do 15 lutego 2016. Każda szkoła biorąca udział w Turnieju będzie mogła skorzystać z 50-procentowego rabatu na zakup książki „Bliżej ludzi” oraz ze zniżki na zakup rocznej prenumeraty „Charakterów”.
Szczegółowy regulamin Turnieju, zasady uczestnictwa, wykaz wymaganych zagadnień oraz inne informacje będzie można już wkrótce znaleźć na naszej stronie w zakładce Turniej Psychologiczny. Zapraszamy także na nasze forum, gdzie uruchomiony zostanie wątek poświęcony Turniejowi, oraz nasz profil na Facebooku.

Aleksandra Cywińska, laureatka VII edycji Turnieju:
– Każdy, kto jest zainteresowany psychologią, lecz do tej pory nie miał okazji poszerzyć wiedzy w tym obszarze, powinien spróbować swych sił w Turnieju Wiedzy Psychologicznej. Jest to okazja do zgłębienia tej fascynującej dziedziny, a zdobyta wiedza – niezależnie od uzyskanego wyniku
– stanowi nagrodę sama w sobie. Początkowo onieśmielał mnie ogrom materiału – w końcu psychologia to bardzo szeroka dziedzina, a ja miałam tylko kilka miesięcy na przyswojenie tylu nowych informacji. Na szczęście organizatorzy sprawili, że przygotowania do Turnieju były samą przyjemnością. Uczestnik nie zostaje rzucony na „głęboka wodę”, lecz jest krok po kroku wprowadzany w kolejne obszary psychologii. Pomagają w tym konkretne artykuły i publikacje, zalecane jako lektura. Udział w Turnieju był dla mnie niesamowitym przeżyciem. Zdecydowanie zachęcam
do udziału w nim!

foto: Krzysztof Plebankiewicz

PATRON HONOROWY:


PARTNERZY:

Wstecz