Wieści

Zaprojektuj swoje szczęście! - konkurs

UWAGA! Nagroda specjalna: wśród osób, które wezmą udział w konkursie w dniach 17-19 lipca rozlosujemy 5 zaproszeń na rozpoczynający się 23 lipca Międzynarodowy Festiwal Filmowy T-Mobile Nowe Horyzonty

Czekamy na zdjęcia, filmy, pliki dźwiękowe lub teksty, które obrazują Wasze sposoby powiększania poczucia szczęścia. Może jesteś szczęśliwsza/y dzięki bieganiu? Czujesz się lepiej, gdy komuś pomożesz? A może w dobry nastrój wprawia Cię wieczorna lektura ciekawej książki? Każdy ma swój sposób na szczęście – Ty pokaż nam swój!

Na Wasze prace czekamy do końca lipca. Nadsyłajcie je na adres konkurs@charaktery.com.pl.Najciekawsze będziemy zamieszczać na naszym, charakterowym facebooku (ich autorki/rzy otrzymają zestaw upominków*). Dodatkowo, będziemy również publikować pozostałe Wasze prace na naszej nowej stronie facebookowej „Zaprojektuj swoje szczęście”. Na koniec zabawy przyznamy jedną nagrodę główną – roczną prenumeratę „Charakterów”! Otrzyma ją osoba, której sposób na szczęście uzyska najwięcej like’ów na facebooku.

* Autorzy prac, którzy otrzymają zestawy upominkowe wybierani będą w kolejne piątki (co tydzień jedna osoba): 10, 17, 24 i 31 lipca. Natomiast nagroda główna - prenumerata „Charakterów” - przyznana zostanie zwycięzcy 3 sierpnia. Serdecznie zapraszamy do zabawy.

Nagrodzeni: 

10 lipca - Michał za film, który opisuje w ten sposób: „Jeżeli utożsamić poczucie szczęścia z aktywnością i to jeszcze taką przynoszącą uczucie przepływu (czyli "flow" wg świetnej koncepcji, której twórcą jest Mihály Csíkszentmihályi) to dla mnie jest to jazda na longboardzie. Longboard to długa deskorolka (ta na filmie ma ponad 120 cm), której historia sięga lat 70tych w Kalifornii, gdzie surferzy znudzeni dniami, kiedy brakowało fal postanowili wziąć sprawy w swoje ręcę i udowodnili, że asfalt równie dobrze nadaje się do "surfowania". Moda na ten sport do Polski trafiła niedawno, ale udowadnia, że można poczuć "flow" na ulicach naszych miast. Nowopowstały bulwar im. Jana Karskiego nad Wisłą, równe i szerokie płyty pod nogami i deska dająca poczucie odcięcia się od świata i jedynego w swoim rodzaju "flow" - to jeden z moich sposobów na zwiększenie poczucia szczęścia. Polecam wszystkim, którzy nie spróbowali. Może to właśnie dla Was. A jest na wyciągnięcie ręki.”20 lipca – nagrodę specjalną otrzymują: Nata Aurora Urbanek, Magdalena Barska, Joanna M.J. Kistela, Mateusz Ledzianowski, Jarosław Szukała
. Gratulacje!
Prezentujemy zgłoszenie Naty Urbanek, która oprócz tekstu podesłała nam zdjęcie.

Dla mnie szczęście ma głęboki słodki smak z domieszką lekkiej goryczy. Innymi słowy - czekolady. Nic dziwnego, że tym, co wprawia mnie w dobry nastrój jest... jedzenie! Nie koniecznie tylko jego konsumpcja, ale też przygotowywanie.

Gdy pogoda i nastrój pod psem, a trawa wydaje się zielona na wszystkich innych trawnikach, nie moim, schodzę do kuchni i zaczynam pichcić słodkości. Mieszam, smakuję, doprawiam, czaruję coś z niczego... Gdy w końcu w domu zaczyna pachnieć wanilią, cynamonem albo czekoladą, nie sposób chodzić ze smutną miną.

Szczęście to również  dzielenie się ciastem, które upiekłam. Przy kuchennym stole, przy domowym cieście, życie zaczyna smakować lepiej. Bo toczą się leniwe rozmowy o niczym i najważniejszym.

Smacznego! :D

Nata Aurora Urbanek
www.blogczekolady.plWstecz