Wieści

„Ludzkie charaktery” - wakacyjny fotokonkurs „Charakterów”

Brandon Stanton to młody Amerykanin, który od kilku lat fotografuje ludzi spotykanych na ulicach Nowego Jorku. Gdy ktoś zwróci jego uwagę, podchodzi i pyta czy może zrobić zdjęcie. Osoby przedstawione na jego pracach to z pozoru zupełnie zwyczajni ludzie, choć zarazem zupełnie niezwykli. Spoglądając na ujętą w kadrze postać i jej krótki opis, możemy z łatwością się przekonać, że każdy z nas ma w sobie coś wyjątkowego. Stanton wspomina, że początki jego pasji nie były łatwe, ludzie których zaczepiał odnosili się z rezerwą i dystansem do jego prośby. Teraz jednak on sam – dzięki swemu hobby - stał się bardzo popularną postacią. Jego profil na facebooku śledzi kilkaset tysięcy osób, jego praca wzbudza też zainteresowanie dziennikarzy z całego świata.

Nawiązując do pomysłu Amerykanina, zapraszamy Was do konkursu. Prześlij - na adres foto@charaktery.com.pl zdjęcie, wraz z krótkim opisem uwiecznionej na nim osoby lub okolicznościami jego powstania. Przedstawione na nim osoby wcale nie muszą być spotykanymi na ulicy nieznajomymi. Mogą to być najbliżsi z rodziny, przyjaciele, bliżsi czy dalsi znajomi. Ważne by fotografia osoby wraz jej opisem ukazywała nam jej wyjątkowość i niepowtarzalność.

Dwie najlepsze fotografie opublikujemy w „Charakterach” – w sierpniowym i wrześniowym numerze, zaś ich autorzy otrzymają honoraria. Natomiast codziennie – jeśli ilość i jakość nadsyłanych zdjęć na to pozwolą – nadesłane prace, wraz z ich opisami, będziemy zamieszczać na facebookowym profilu „Charakterów”. Autorzy 10 prac, które dostaną najwięcej „lajków” otrzymają nagrody książkowe (upominki będą przyznawane co tydzień).

Zwycięskie zdjęcia!

Pierwsza nagroda w naszym konkursie (zestaw książkowo-upominkowy) ląduje w rękach Pani Ani za piekne zdjęcie z opisem, które zebrało prawie 3 tysiące polubień na naszym facebookowym profilu. Gratulujemy!

"Raptem kilka godzin minęło od porodu, gdy zrobiłam to zdjęcie mojej siostrze i jej pierworodnemu. Razem, choć zmęczeni. Szczęśliwi, ale obolali. Przy całej niezwykłości ciąży i macierzyństwa, trzeba przyznać, że jest to cholernie trudna sprawa. Wszystkie bóle, dolegliwości, stres i mierzenie się z własny zmieniającym się (niekoniecznie w sposób estetyczny) ciałem - nie mają znaczenia, gdy tulisz swoje nowonarodzone dziecko do piersi. Podobno. Tak twierdzi ona: silna, cierpliwa i taka piękna na tym właśnie zdjęciu. Bo natura jest piękna i tak doskonale stworzona. " - AniaW drugim tygodniu naszej zabawy zestaw książkowy wygrało zdjęcie nadesłane przez Lecha Iwińskiego, które zebrało pona 1 800 polubień na naszym fanpage'u. Gratulujemy!

"
Starsza Pani ma na imię Zofia i ma 87 lat. Jest pod opieką sąsiada, mieszka pod Siedlcami woj. mazowieckie. Mimo podeszłego wieku i wielu problemów zdrowotnych Pani jest bardzo pogodna lubi rozmawiać i żartować. "
Trzeci tydzień naszego konkursu wygrywa pani Karolina Smyk za zdjęcie, które zebrało na naszym facebooku ponad 3000 polubień! Gratulujemy! Pani Karolina otrzyma od nas zestaw upominków. Oto nagrodzone zdjęcie:

"Ojcem może być każdy, ale trzeba być kimś wyjątkowym, aby zostać tatą"

Czwarty tydzień naszego konkursu wygrywa pan Wojciech Kuziemski za zdjęcie, które zebrało na naszym facebooku ponad 1000 polubień! Gratulujemy! Oto nagrodzone zdjęcie:

"Pan Kazik. W życiu przeszedł wiele, stracił wiele. Przy pomocy ludzi podniósł się na nogi i większość z tego co stracił, odzyskał. Może nawet więcej. Odzyskał wiarę w ludzi i pewność siebie."
Piąty tydzień naszego konkursu wygrywa pani Sylwia Winiarska
 za zdjęcie, które zebrało na naszym facebooku ponad 1600 polubień! Gratulujemy! Oto nagrodzone zdjęcie:

"Wiesz co? Lubię Cię za to, że starasz się mnie akceptować taką jaką jestem, akceptować moje myśli, czyny, słowa... Nie jestem doskonała, a pomimo to Ty jesteś uśmiechnięty. Nawet nie wiesz jaką dajesz mi tym odwagę do otwierania się przed Tobą i bycia sobą. Nie szukam idealnych rozwiązań, jestem szczera wobec Ciebie i siebie. Czuję się przez to przy Tobie tak jakbym była z częścią siebie, a przed sobą samym nie ma oporów."

Szósty tydzień naszego konkursu wygrywa pani Marta Cichocka-Liavad
 za zdjęcie, które zebrało na naszym facebooku ponad 5 100 polubień! Gratulujemy! Oto nagrodzone zdjęcie:

"To moja córeczka Veronica w pierwszych tygodniach życia i jej najlepszy przyjaciel Kenzo. Żadne słowo ani żaden opis nie oddadzą emocji i uczuć, które towarzyszyły tej chwili. To szczera, prosta i bezwarunkowa miłość. Potężna więź zwierzęcia z człowiekiem."


Zdjęcie nadesłane przez Jakuba Michalskiego zebrało ponad 950 polubień na naszym facebookowym profilu i dzięki temu pan Jakub wygrywa siódmy etap naszego konkursu. Gratulujemy! Oto nagrodzone zdjęcie:

"Na zdjęciu mój trzyletni brat cioteczny. Zdjęcie zrobiłem kiedy bawił się na placu zabaw, chciałem pokazać ile w każdym dziecku jest spontaniczności, w oczach kryją się wszystkie emocje, nie przybiera żadnej maski, jest naturalny" 

Zdjęcie nadesłane przez panią Ewelinę zebrało prawie 7 tysięcy polubień na naszym facebookowym profilu i dzięki temu pani Ewelina wygrywa ósmy etap naszego konkursu. Gratulujemy! Oto nagrodzone zdjęcie:

"Moja babcia Marianna dziś kończy 90 lat. Zdjęcie zostało zrobione niespełna dwa miesiące temu na jednym z rodzinnych spotkań. Od upadku ze schodów babcia nie jeździ już na rowerze i porusza się tylko z pomocą kuli. Mimo to pomaga w domu jak tylko może i "gimnastykuje się" żeby, jak mówi, "kości się nie zastały". Babcia kocha kwiaty i rozmowy z ludźmi. Mimo, że w tych rozmowach porusza coraz częściej temat śmierci, jest w niej więcej życia, niż w niejednym dwudziestolatku."Zdjęcie nadesłane przez panią Magdalenę otrzymało prawie 600 polubień na naszym fanpage'u. Gratulujemy! Dzięki temu p. Magdalena wygrywa kolejny etap naszego konkursu. A oto nagrodzone zdjęcie:


"Fotka przedstawia starszego człowieka, którego spotkałam na Malcie. Jak widać nie jest sam na zdjęciu, prowadzi na czterech smyczkach cztery małe pieski
Każdy z piesków miał imię na "C" i dla bohatera zdjęcia są ważnymi członkami rodziny, szczególnie po tym jak zmarła jego żona - miłość jego życia."


Zdjęcie nadesłane przez panią Agnieszkę otrzymało ponad 30 tysięcy polubień na naszym fanpage'u. Gratulujemy! Dzięki temu p. Agnieszka wygrywa kolejny etap naszego konkursu. A oto nagrodzone zdjęcie:

"Bohaterką zdjęcia jest moja prababcia Tekla, która wczoraj obchodziła 106-te urodziny. Cenę tak długiego życia liczy już tylko kalkulator strat. Tekla przeżyła dwie wojny światowe, jedną epokę, jedynego męża, dziesięcioro rodzeństwa i dwie jedyne córki. Żyje w czasach, których nie rozumie, wśród rodzinnych twarzy, których już nie poznaje. Starość nie zdołała jednak pozbawić jej niebywałej pogody ducha i tego rodzaju spokojnej mądrości, która widnieje tylko na mocno pomarszczonych twarzach. Zapytana o samopoczucie, zawsze odpowiada: „Jest dobrze. Nic mnie nie boli”. Potem uśmiecha się i prosi: „Opowiedz mi, kim jesteś” 


Regulamin:

1. Konkurs trwa od 22 czerwca do 31 sierpnia 2015 roku, organizatorem jest magazyn „Charaktery”. 
2. W konkursie biorą udział osoby, które na adres foto@charaktery.com.pl nadeślą wykonane przez siebie zdjęcie innej osoby (osób) wraz z jego krótkim opisem.
3. Komisja konkursowa w składzie: Dariusz Ryń, Jan Białek, Maja Witecka codziennie - jeśli ilość i jakość nadsyłanych zdjęć na to pozwolą – będzie wybierać jedno zdjęcie i publikować je na profilu Charakterów na facebooku. Dwa najlepsze – według komisji- zdjęcia zostaną opublikowane w „Charakterach” – jedno w numerze sierpniowym, drugie we wrześniowym, ich autorzy otrzymają honoraria. Co tydzień autor zdjęcia, które otrzyma najwięcej „lajków” dostanie nagrodę książkową.
4. Uczestnik, zgłaszając się do konkursu oświadcza, iż przysługują mu wyłączne i nieograniczone prawa autorskie do nadesłanych fotografii. Ponadto oświadcza, że wyraża zgodę na wielokrotne publikowanie nadesłanych fotografii oraz opublikowanie jego imienia, nazwiska oraz miejscowości zamieszkania w materiałach promocyjnych związanych z konkursem, w wydawnictwach oraz na stronach internetowych organizatora, a także na ich wykorzystywanie w celach promocyjnych i marketingowych, w szczególności na utrwalanie, modyfikowanie i zwielokrotnianie fotografii każdą techniką, w tym m. in. drukarską, reprograficzną, zapisu magnetycznego, cyfrową, audiowizualną, na jakichkolwiek nośnikach, bez ograniczeń co do ilości i wielkości nakładu, oraz rozpowszechnianie fotografii poprzez publiczne udostępnianie w taki sposób, aby każdy mógł mieć do nich dostęp w miejscu i w czasie przez siebie wybranym, w szczególności w sieciach komputerowych, Internecie i Intranecie oraz telefonach komórkowych.
5. Uczestnik, zgłaszając się do konkursu oświadcza, że uzyskał zgody na rozpowszechnianie wizerunku osób portretowanych.

Wstecz