Wieści

Gdy zabraknie ojca

Zobaczyłam go ponownie na godzinę przed jego śmiercią. Dopiero wtedy dowiedziałam się, że leży w szpitalu, bo ma nowotwór krtani i tchawicy. Jadąc tam, czułam się nieswojo. Nie widziałam go kilka lat, bo mama uniemożliwiała wszelkie kontakty. Nie wierzyłam, że on umiera. Nie wiedziałam, czym jest rak, w jakim stanie zobaczę Tatę. Do dziś mam przed oczami ten obraz. Tata na szpitalnym łóżku – nie słyszy, nie widzi, nie reaguje na nic. Ja i moi bracia z porażeniem mózgowym stoimy jak wryci. Czemu Tata się nie rusza? Czemu nic nie mówi? Tato, Tato!

Nic. Cisza. Łzy – moje i moich braci. Ostatni oddech i po wszystkim. Nie ma Taty. Taty, którego nie zdążyłam poznać. Którego bardzo kochałam, gdy byłam dzieckiem, bo nigdy na mnie nie krzyczał, bo nigdy nie widziałam go pijanego. Taty, który prowadził mnie na moim ulubionym rowerku i wołał: „Elka-pętelka!”. Łzy płyną od tylu lat. Nie potrafię się z tym pogodzić...

– K.

„Droga do ojca” - o niedającej się przecenić roli ojca w życiu dziecka, o tym, jak szukać drogi do niego i jak być lepszym ojcem piszą psychologowie i psychoterapeuci. Wielkim atutem książki są poruszające listy czytelników „Charakterów” nadesłane do redakcji w ramach akcji „Droga do Ojca”. Książka odpowiada na pytania:

  • Kim jest współczesny ojciec?
  • Jak się odnaleźć w nowej życiowej roli?
  • Jak zrozumieć własnego ojca?
  • Co może wzmocnić nadwątlone więzi?
  • Jak sobie poradzić z nieobecnością ojca?
ZAMÓW KSIĄŻKĘ                                                      ZAMÓW KSIĄŻKĘ Z ARCHIWALNYM NUMEREM CHARATERÓW    


foto: Naufal MQ/shutterstock.com

Wstecz