Wieści

W trosce o rodziny chorych dzieci

Bezpłatne hotele buduje Fundacja Ronalda McDonalda – na całym świecie działa już 347 takich domów.

Krakowski „Dom poza domem” to nowoczesny hotel rodzinny o powierzchni użytkowej ok. 1300 m². W dwukondygnacyjnym budynku znajdzie się 20 pokoi, w tym także przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Komunikację między piętrami usprawni nowoczesna winda, która zostanie zamontowana dzięki donacji Fundacji „Warbud - Warto Pomagać”.

Krakowski Dom Ronalda McDonalda to nie tylko ściany i powierzchnia użytkowa. Parametry techniczne są bardzo ważne, ale to, co naprawdę zaoferuje ta placówka, to wsparcie, jakie będzie dawała rodzicom i bliskim małych pacjentów szpitala w trudnych chwilach hospitalizacji i procesu leczenia” – zaznacza prezes Fundacji Ronalda McDonalda, prof. dr hab. n. med. Adam Jelonek.

Rodziny, które zatrzymają się w hotelu, będą mogły skorzystać nie tylko z noclegu. Do ich dyspozycji będzie również przestronna kuchnia na parterze, jadalnia, salon wypoczynkowy i pokój zabaw dla dzieci.

W krakowskim hotelu znajdą się również pokoje dla wolontariuszy współpracujących ze szpitalem.

Inwestycja Fundacji Ronalda McDonalda prowadzona jest w całości ze środków pochodzących ze zbiórki publicznej i różnego rodzaju akcji charytatywnych. Fundacja jest nie tylko inwestorem budowy hotelu rodzinnego, ale będzie także prowadziła i finansowała jego przyszłą działalność. Partnerem projektu budowy Domu Ronalda McDonalda jest Uniwersytet Jagielloński – Collegium Medicum. Poza nieodpłatnymi warunkami pobytu, wsparcie rodzicom korzystającym z hotelu na krakowskim Prokocimiu zapewni troskliwa profesjonalna kadra oraz wolontariusze.

Wstecz