Wieści

12 kroków do lepszego życia

1. Nie porównuj siebie do innych. Porównywanie siebie do innych – niezależnie od tego, czy chodzi o finanse, wygląd, status społeczny, czy rodzinny – jest pułapką. Zawsze znajdziesz osoby, które są od ciebie bogatsze, piękniejsze, czy bardziej spełnione zawodowo. Skup się raczej na własnym życiu i własnych celach.

2. Pielęgnuj bliskie relacje. Ludzie z piątką lub więcej bliskich znajomych częściej określają sie jako osoby szczęśliwe.

3. Uprawiaj seks. Seks, szczególnie z kimś, kogo kochasz, jest bardzo często wskazywany jako główne źródło szczęścia.

4. Ćwicz regularnie.
Jest mocny związek między zdrowiem fizycznym a szczęśliwym życiem. Odżywiaj się więc dobrze , ćwicz i dbaj o swoje ciało.

5. Wysypiaj się. Dobry sen to ważny komponent zdrowego życia. Jeśli nie jesteś wypoczęty, twój umysł nie będzie pracował na najwyższych obrotach, a twój nastrój będzie kiepski.

6. Znajdź pracę, która przynosi ci satysfakcję.
Niektórzy ludzie utrzymują, że praca to tylko praca. Należy jednak pamiętać, że praca, w której się spełniamy czyni nas szczęśliwszymi i nadaje życiu sens.

7. Bądź częścią jakiejś wspólnoty.
Ludzie, którzy są częścią wspólnoty są zazwyczaj szczęśliwsi. Może to być wspólnota religijna, ale również klub książki, stowarzyszenie, czy grupa, która razem uprawia sport.

8. Nie żyj przeszłością. Skoncentruj się na przyszłości. Nie rozpamiętuj wciąż minionych porażek.

9. Trzymaj się dobrych przyzwyczajeń. Przyzwyczajenia ułatwiają życie. Badania wskazują, że ludzie często są przytłoczeni ilością dostępnych opcji  – przyzwyczajenia pomagają ograniczyć możliwości, między którymi musimy wybierać i sprawiają, że nasze życie jest prostsze.

10. Praktykuj umiar. Co za dużo, to niezdrowo. Zachowanie  umiaru w jedzeniu, piciu, spaniu, czy pracy może nam wyjść tylko na dobre. Będziemy dzięki temu zdrowsi i szczęśliwsi.

11. Bądź wdzięczny. Wdzięczność pomaga. Jeśli będziesz codziennie dziękował za dośiadczenia, których doznałeś, automatycznie będziesz je bardziej cenić.

12. Pomagaj innym.
Badania pokazują, że altruizm jest najlepszym sposobem na zwiększenie własnego poczucia szczęścia.

oprac. (bf)
foto: Zurijeta/shutterstock.com

Wstecz