Wieści

Zawsze patrz na jasną stronę życia

1. Bądźmy wdzięczni. Nauka wdzięczności za wszystko, co dzieje się w życiu jest fundamentem pozytywnego myślenia. Jeśli to czytasz, to znaczy, że masz dostęp do komputera, Internetu. Bądź za to wdzięczny. Wyrażaj wdzięczność ludziom, którzy Cię otaczają. Wszystko co masz, traktuj jak przywilej, a nie jak coś co Ci się należy.

2.Nie dramatyzujmy. To niewłaściwa skłonność. Aby się jej pozbyć trzymaj się z daleka od ludzi, którzy robią przysłowiowe „sceny” o wszystko pod słońcem. Nawet jeśli ich żale nie dotyczą Ciebie, zwiększają prawdopodobieństwo zatrucia Twojego umysłu. A przecież należy żyć w radości i wdzięczności, a nie zbędnych konfliktach.

3. Zapewnijmy sobie wsparcie. Otaczaj się przyjaciółmi i ludźmi gotowymi Cię wspierać. Sami przecież najlepiej wiemy, kto ma na nas zbawienny wpływ, a kogo lepiej unikać. Ostrożnie wybierajmy przyjaciół.

4. Bądźmy odpowiedzialni. Nauka bardziej pozytywnego myślenia zaczyna się od podjęcia decyzji i przejęcia inicjatywy. Trzeba chcieć być szczęśliwszym. Należy również wziąć odpowiedzialność za to co, w życiu poszło źle i podjąć decyzję, że Ty możesz zmienić to na lepsze.

5. Bądźmy uprzejmi, mili dla ludzi. Tak po prostu. Uprzejme traktowanie innych tworzy pozytywną energię, która do Ciebie wróci. Każdy jest wygranym w tej sytuacji.

6. Zarezerwujmy czas dla siebie. Czasami potrzebujemy czasu, aby zwolnić tempo. Pomaga w tym joga, medytacja, muzyka, spacery, łowienie ryb… Krótki urlop na zanurzenie się w głąb siebie daje znakomite efekty i uczy optymizmu.

7. Bawmy się. Kiedy się dobrze bawisz, negatywne myśli nie mają do Ciebie dostępu. Śmiech, rozbawienie, podekscytowanie znakomicie chronią przed pesymizmem. Jeśli tylko nikt przez to nie cierpi – baw się i używaj życia.

8. Nauczmy się wybaczać. Sztuka wybaczania nie jest prosta. Nie warto jednak tracić czasu na rozwodzenie się nad czymś, co już się wydarzyło. Sprawy przeszłe, przeszłymi powinny pozostać. Przebaczanie pozwala ruszyć dalej w drogę. Radość i pozytywne myślenie nie mogą być osiągnięte jeśli ciągle trzymają Cię nierozwiązane konflikty i zaszłości.

9. Nie rozmyślajmy za dużo. Zaabsorbowanie szybkim tempem życia sprawia czasem, że skupiamy się na szarej teraźniejszości, zamiast spojrzeć na życie z szerszej perspektywy. Pamiętajmy, że ciężka praca i determinacja w końcu przyniosą efekty. Tak długo, jak robisz coś, by udoskonalać siebie, nie zamartwiaj się tym, co może nadejść. 

Oprac. meh na podstawie themindunleashed.org
foto: Everett Collection/shutterstock.com

Wstecz