| MATERIAŁ PR

Typowe objawy depresji - jak pomóc osobie z chorobą psychiczną?

Depresja to poważna choroba psychiczna, która jest trudnym okresem zarówno dla osoby chorej, jak i jej najbliższych. Typowe objawy depresji to negatywne postrzeganie rzeczywistości i wydarzeń, a także uczucie przygnębienia, smutku, zaniechania dotychczasowych zainteresowań czy zaniku odczuwania radości. Sposobem na pomoc osobie z depresją jest okazanie jej zrozumienia, pełnej akceptacji oraz cierpliwości.

| Marek Binder

Archipelagi emocji

Naukowe badanie emocji jest niezwykle trudnym zadaniem, ponieważ są to fenomeny psychiczne bardzo zmienne i mocno zależne od indywidualnego kontekstu.

| Marek Binder

Drobnoustroje na ławie oskarżonych

Pomimo czterech dziesięcioleci badań, miliardów wydanych dolarów i tysięcy zaangażowanych naukowców nadal nie mamy pewności, co stanowi kluczowy czynnik decydujący o rozwoju choroby Alzheimera. Ostatnio popularność zdobywa koncepcja, o której mówiono już w latach dziewięćdziesiątych, ale wówczas została ona odrzucona przez środowiska naukowe. Chodzi o hipotezę infekcyjną, według której choroba Alzheimera jest wywołana przez zakażenie drobnoustrojami.

| MATERIAŁ PR

Jesienna depresja - skąd się bierze i jak jej przeciwdziałać?

Depresja jesienna (sezonowa) powstaje na skutek zbyt małej ilości witaminy D. Jej objawy to obniżone samopoczucie, senność, nerwowość i niepokój. Aby zmniejszyć skutki choroby należy poddawać się fototerapii, pić dziurawiec oraz jeść dużo warzyw i owoców.

| Marek Binder

Przez jelita do mózgu?

Naukowcy przypuszczają, że do choroby Parkinsona mogą przyczyniać się procesy zachodzące w... przewodzie pokarmowym.

| (red)

Mysia depresja

Mimo wieloletnich badań naukowcy wciąż nie poznali w pełni przyczyn powstawania depresji ani sposobów jej leczenia.

| Marek Binder

Świat zakwaszonych znaczeń

W ostatnich latach badacze ponownie zainteresowali się efektami działania LSD, czyli dietyloamid kwasu lizergowego, w terapii zaburzeń psychicznych, przede wszystkim depresji.

| MATERIAŁ PR

Zostań Trenerem Rozwoju Osobistego!

Zapraszamy do wspólnej twórczej przygody i wewnętrznego doskonalenia się.