Nowa oferta wydań cyfrowych! 

Sam wybierz pakiet, który najbardziej Ci odpowiada: 

 • STANDARD - 1, 3,6 lub 12 wydań cyfrowych gazety (e-pub, mobi, pdf)
 • ZŁOTY - 1, 3,6 lub 12 wydań gazety (e-pub, mobi, pdf) + co miesiąc nowa książka w epub lub mobi
 • PREMIUM - 1, 3,6 lub 12 wydań gazety (e-pub, mobi, pdf) oraz w wersji na urządzenia z system: iOS oraz Android + co miesiąc ebook (e-pub, mobi) + nielimitowany dostęp do wszystkich treści na portalu charaktery.eu.

Wykupując pakiet ZŁOTY lub PREMIUM otrzymasz jako pierwszą książkę "Uważność. Spokojny umysł, jasne myśli, dobre życie" - autorstwa nauczycielki uważności Ewy Kaian Kochanowskiej (opis na dole zakładki).

 


Po dokonaniu płatności przez system PayU otrzymasz e-mail potwierdzający dokonanie transakcji oraz e-mail z linkiem, pod którym znajdziesz zakupione e-wydanie.

Płatności z zagranicy można dokonać kartą Visa lub Mastercard albo przelewem elektronicznym (dla osób posiadających konta cyfrowe w bankach wskazanych po przejściu do strony płatności).

Uwagi techniczne:

1. By móc korzystać z plików e-pub możesz potrzebować instalacji odpowiedniego programu. Można go ściągnąć np.: stąd.

2. Do pobrania e-wydań przeznaczonych na urządzenia z systemami iOS oraz Android wymagane jest posiadanie konta w Apple ID oraz Google. 

3. Instrukcje pobrania aplikacji wymaganej dla iOS oraz Android i logowania się w niej znajdziesz poniżej:

Zamów pojedyncze e-wydanie lub prenumeratę cyfrową
w pakiecie STANDARD, ZŁOTYM lub PREMIUM

PAKIET STANDARD

 • treści z papierowych wydań „Charakterów” dostępne w wersji epub, mobi, pdf.
ZAMAWIAM

PAKIET ZŁOTY

 • treści z papierowych wydań „Charakterów” dostępne w wersji epub, mobi, pdf.
 • co miesiąc nowa książka (e-book) Wydawnictwa Charaktery w pakiecie!
ZAMAWIAM

PAKIET PREMIUM

 • treści z papierowych wydań „Charakterów” dostępne w wersji epub, mobi, pdf, oraz na urządzenia z systemem iOS oraz Android iOS   Android
 • co miesiąc nowa książka (e-book) Wydawnictwa Charaktery w pakiecie!
 • nielimitowany dostęp do wszystkich treści na portalu charaktery.eu w wybranym okresie


, lub zarejestruj aby móc skorzystać z tej oferty.
Posiadasz kod rabatowy?

W PAŹDZIERNIKOWYM NUMERZE:

 • Samotni, choć razem- o skutkach poczucia osamotnienia
 • Sprawdzamy, czego kobiety i mężczyźni poszukują u potencjalnych partnerów
 • Dlaczego depresja jest mylona z innymi chorobami
 • Stoickie praktyki, które pomogą odnaleźć spokój, gdy wszystko wali nam się na głowę
 • Jak znaleźć w sobie chęć i motywację do pracy
 • Czym jest godność i kiedy zostaje naruszona

 

O książce "Uważność. Spokojny umysł, jasne myśli, dobre życie"

Uważność „jest dla każdego. […] Nie musisz stać po niczyjej stronie. Możesz pozostać sobą i to jest najlepsza podstawa do praktykowania uważności” – przekonuje we wstępie Ewa Kaian Kochanowska, znakomita propagatorka uważności. Tę uniwersalność uważności widać we wszystkich tekstach, we wszystkich ćwiczeniach opublikowanych w tej książce. Uważność nie tylko nie wymaga opowiadania się po czyjejkolwiek stronie, ale też do jej praktykowania nie potrzeba szczególnych warunków. Co więcej, Autorka pozostawia czytelnikom mnóstwo swobody w tej praktyce: „Podane w książce instrukcje to tylko moja propozycja, nie musisz się ich sztywno trzymać. Opracuj swoje instrukcje, […] tak żeby słowa po pewnym czasie, w miarę praktykowania, płynęły same, żeby nie trzeba ich było czytać z kartki”. Warto zagłębić się w uważność, odzyskać zdolność do przebywania tu i teraz, do uważnej i życzliwej obserwacji wszystkiego, co dzieje się wokół nas. To prosta, choć niełatwa droga do  spokojnego umysłu, jasnych myśli, dobrego życia.

Ewa Kaian Kochanowska ponad 20 lat praktykuje uważność pod kierunkiem amerykańskiego nauczyciela Jakusho Kwonga. Jest nauczycielką uważności, ma certyfikat Institute for Mindfulness-Based Approaches w Niemczech. Prowadzi kursy redukcji stresu na bazie uważności – Mindfulness-Based Stress Reduction (MBSR), warsztaty i wykłady o uważności oraz zajęcia relaksacyjnej jogi. Pracuje też w Liceum Ogólnokształcącym Collegium Gedanense w Gdańsku oraz na Uniwersytecie SWPS w Sopocie i we Wrocławiu. Założyła Klinikę Stresu. Jest członkiem zarządu Polskiego Towarzystwa Mindfulness. W wolnych chwilach lubi gotować zgodnie z zasadą pięciu przemian i jeździć na rowerze.