Wybierz pakiet cyfrowych Charakterów, który najbardziej Ci odpowiada: 

 • STANDARD - 1, 3,6 lub 12 wydań cyfrowych Charakterów (e-pub, mobi, pdf)
 • ZŁOTY - 1, 3,6 lub 12 wydań Charakterów (e-pub, mobi, pdf) + co miesiąc nowa książka w epub lub mobi
 • PREMIUM - 1, 3,6 lub 12 wydań Charakterów (e-pub, mobi, pdf) oraz w wersji na urządzenia z system: iOS oraz Android + co miesiąc ebook (e-pub, mobi) + nielimitowany dostęp do wszystkich treści na portalu charaktery.eu.

Promocje obowiązują do 15.11.2019 r.

Specjalna oferta dla psychologów: do końca października zakładając swój profil w wyszukiwarce "Znajdź psychologa", roczny pakiet standard cyfrowych Charakterów otrzymasz GRATIS! Kliknij tutaj i przejdź do wyszukiwarki.

Wykupując pakiet ZŁOTY lub PREMIUM otrzymasz jako pierwszą książkę "O chłopcu, który przestał się bać i inne niezwykłe eksperymenty" (opis na dole zakładki).

Ponadto, kupując pakiet PREMIUM uzyskasz także dostęp do wszystkich artykułów z najnowszej "Psychologii dziś" (po wejściu w zakładkę "Psychologia dziś")


Po dokonaniu płatności przez system PayU otrzymasz e-mail potwierdzający dokonanie transakcji oraz e-mail z linkiem, pod którym znajdziesz zakupione e-wydanie.

Płatności z zagranicy można dokonać kartą Visa lub Mastercard albo przelewem elektronicznym (dla osób posiadających konta cyfrowe w bankach wskazanych po przejściu do strony płatności).

Uwagi techniczne:

1. By móc korzystać z plików e-pub możesz potrzebować instalacji odpowiedniego programu. Można go ściągnąć np.: stąd.

2. Do pobrania e-wydań przeznaczonych na urządzenia z systemami iOS oraz Android wymagane jest posiadanie konta w Apple ID oraz Google. 

3. Instrukcje pobrania aplikacji wymaganej dla iOS oraz Android i logowania się w niej znajdziesz poniżej:

Zamów pojedyncze e-wydanie lub prenumeratę cyfrową
w pakiecie STANDARD, ZŁOTYM lub PREMIUM

PAKIET STANDARD

 • treści z papierowych wydań „Charakterów” dostępne w wersji epub, mobi, pdf.
ZAMAWIAM

PAKIET ZŁOTY

 • treści z papierowych wydań „Charakterów” dostępne w wersji epub, mobi, pdf.
 • co miesiąc książka (e-book) Wydawnictwa Charaktery w pakiecie!
ZAMAWIAM

PAKIET PREMIUM

 • treści z papierowych wydań „Charakterów” dostępne w wersji epub, mobi, pdf, oraz na urządzenia z systemem iOS oraz Android iOS   Android
 • co miesiąc książka (e-book) Wydawnictwa Charaktery w pakiecie!
 • nielimitowany dostęp do wszystkich treści na portalu charaktery.eu w wybranym okresie


, lub zarejestruj aby móc skorzystać z tej oferty.
Posiadasz kod rabatowy?

W październikowych Charakterach: przyszłość już się zaczęła. Jak zmieniają się bliskie związki, praca i zdrowie 

Przyszłość zaczęła się wczoraj

Dziś rytualne „będziemy w kontakcie” nie oznacza bynajmniej kontaktu fizycznego. Wystarczy telefon, a w nim stosowne aplikacje. Jeśli je posiadamy, stajemy się częścią świata społecznego, w którym wystarczy, że „jesteśmy dostępni”.

Moja (wtedy kilkuletnia) córka zapytała przed laty, czy to prawda, że urodziłem się w tych starodawnych czasach, w których jeszcze nie było telewizorów. Potwierdziłem: nie było telewizorów (w każdym razie tutaj, w Polsce), nie było nawet kalkulatorów elektronicznych.

Wtedy dzieci nie miały smartfonów, lecz konstruowały telefony z pudełek po paście do butów i kawałka sznurka, a porozumienie się za ich pomocą było możliwe pod warunkiem pozostawania w zasięgu głosu. Prawdziwe telefony też były rzadkością, toteż kontakt z drugim człowiekiem wymagał fizycznej obecności i bezpośredniej bliskości.

Dziś rytualne „będziemy w kontakcie” nie oznacza bynajmniej kontaktu fizycznego. Wystarczy telefon, a w nim stosowne aplikacje. Jeśli je posiadamy, stajemy się częścią świata społecznego, w którym fizyczna nieobecność nie jest przeszkodą. Wystarczy, że gdzieś tam jesteśmy i „jesteśmy dostępni”.

Mamy wiele nowych, zaskakujących możliwości. Mamy – a w każdym razie możemy mieć – wirtualne pieniądze i wirtualne sklepy, w których bynajmniej nie musimy być osobiście, aby zrobić zakupy. Mamy wirtualnych przyjaciół, a niektórych z nich nigdy nie widzieliśmy osobiście. Możemy zafundować sobie nawet wirtualnych kochanków.

Niektórzy uważają, że są to zjawiska groźne. Ostrzegają nie tylko przed utratą prywatności, lecz także przed rozpadem więzi międzyludzkich. Dowodzą, że tworzące się wirtualne struktury społeczne są zaledwie imitacją rzeczywistych, że przypominają rzeczywiste związki między ludźmi w takim samym stopniu, w jakim kawa rozpuszczalna przypomina kawę naturalną, tę prawdziwą.

Inni prorokują zmiany w ludzkiej mentalności, a nawet takie zmiany już dokumentują. Jeszcze inni wskazują na to, że świat wirtualny to przestrzeń efektywnej manipulacji. W większości wypadków przewidują zmiany na gorsze: na przykład wzrost koncentracji na Ja, nasilanie się narcyzmu, a co najmniej chorobliwej autoprezentacji, intensyfikację postaw aspołecznych, przyrost politycznego indyferentyzmu, a nawet kres demokracji liberalnej.

Wielu zastanawia się, jak utrzymać status quo, a nawet jak przywrócić dotychczasowy stan rzeczy. To wyznawcy przekonania, że zmiany przynoszą ze sobą niepewność i że natura ludzka jest w swej istocie stała i źle znosi wszelkie próby jej modyfikacji.

Jest oczywiste, że zmieniając świat, człowiek zmienia sam siebie. To najbardziej efektywny mechanizm zmiany. Zatem zmiany mentalności pod wpływem nowych narzędzi, nowych właściwości środowiska są nieuniknione.

Wielbiciele niezmienności mają to za nic. Nie chcą pamiętać, że natura ludzka zmieniła się i wtedy, gdy człowiek zaczął intencjonalnie wykorzystywać ogień, i wtedy, gdy nauczył się uprawy roślin czy hodowli zwierząt, i wtedy, kiedy pojawiła się broń palna, a także wtedy, kiedy rozwinęła się komunikacja publiczna. O powszechnym dostępie do szkoły już nie wspomnę. Charakter tych zmian, ich kierunek był nie do końca przewidywalny, podobnie jak nieprzewidywalne są konsekwencje zmian związanych z obecnością świata wirtualnego.

Skutki wielu wcześniejszych zmian okazały się dobroczynne. Jestem pewny, że (per saldo) dobroczynne okażą się też konsekwencje naszej obecności w świecie wirtualnym. Możemy oczywiście spekulować na temat ich rodzaju czy kierunku, możemy wyrażać aprobatę lub sprzeciw, ale i tak, chcąc nie chcąc, sami się zmieniamy. 

Prof. Wiesław Łukaszewski 

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖


W numerze ponadto:
    

 • Dlaczego niektóre kobiety nie potrafią powiedzieć NIE
 • Mowa ciała polityków. Jak nas uwodzą, kiedy oszukują
 • Co zrobić, by dziecku się chciało? Sztuka motywowania
 • Czy wielkość mózgu ma znaczenie dla inteligencji
 • Na czym polegają mechanizmy dehumanizacji
 • Jak rozpoznać niepokojące symptomy wady wymowy u dzieci

ORAZ SPECJALNIE DLA NAS: Barbara Bleisch: czy jesteśmy coś winni rodzicom
➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖


O książce "Ogarnij się. Jak skutecznie rządzić sobą"

Mądrze rządzić sobą jest i łatwo, i trudno. Łatwo, bo któż zna nas lepiej niż my sami? trudno, bo próbujemy sprawować te rządy, często kierując się niesprawdzonymi przekonaniami, stereotypami, zasłyszanymi rewelacjami... Jak zatem mądrze kierować sobą? O tym piszą między innymi Grażyna Wieczorkowska-Wierzbińska, Wiesław Łukaszewski, Roy Baumeister, Kinga Lachowicz- Tabaczek. Ich naukowa wiedza i życiowa mądrość dają gwarancję wyjątkowej rzetelności zaproponowanych wskazówek, porad i zaleceń.„Są tacy, którzy bez końca oddają się marzeniom. I tacy, którzy je po prostu realizują. Ci pierwsi sami stają sobie na drodze do marzeń, ci drudzy mają w sobie sprzymierzeńca w ich spełnianiu. Jak mądrze zarządzać sobą, by osiągnąć to, na czym nam naprawdę zależy, żyć tak, jak chcemy żyć?”
 
Publikacja wydawnictwa Charaktery „Ogarnij się. Jak skutecznie rządzić sobą” jest wielką opowieścią o nas - ludziach, przeważnie nieświadomych swojej wyjątkowości, zagrzebanych talentów, przyprószonych wartości, pragnień i .. potencjału do zmiany na lepsze.

Miotamy się, zmagamy, gubimy. Nie musi tak być - grupa uznanych i cenionych psychologów, psychiatrów i psychoterapeutów zatroskanych o ludzkie losy, wychodzi nam naprzeciw, bierze na warsztat tematy bez wątpienia fundamentalne: poczucie wartości, poznanie siebie i swoich głębokich dążeń, ambiwalencję, wewnętrzne konflikty, cele, ich wyznaczanie i realizację etc. Autorzy stawiają podstawowe pytania o szczęście, o spełnione życie i hojnie dzielą się wiedzą zdobytą w trakcie naukowych poszukiwań.

Dzięki zarówno nowym, jak i sprawdzonym metodom pomagają zrozumieć siebie i dają nadzieję wszędzie tam, gdzie panuje - jakże dojmująca w skutkach - ignorancja. A wystarczyłoby wiedzieć, przeczytać... Zawarte w książce opowieści o drodze ku pełni, opowieści odkrywcze i poparte dowodami naukowymi, poruszą ludzi poszukujących, w każdej szerokości geograficznej.

Wszystko zaczyna się wtedy, gdy się zatrzymasz, pomyślisz, ogarniesz i ... zaczniesz skutecznie rządzić sobą, tam zaczyna się prawdziwe życie ... Pomyślności.

NOWOŚĆ! Charaktery w wydaniu dźwiękowym