Jej spojrzenie, jego punkt widzenia

Jej spojrzenie, jego punkt widzenia

On i ona – czy rzeczywiście inaczej patrzą na to, co się dzieje w związku? Inne mają oczekiwania? Tylko u nas małżeństwa psychoterapeutów z perspektywy swojej płci patrzą na różne dylematy życia we dwoje.

W PAKIECIE:

1. Maria i Bogdan de Barbaro zastanawiają się, czy warto wziąć ślub? Czy obrączka coś zmienia?

2. Co się dzieje, gdy ona zarabia więcej niż on? Takim parom przyglądają się Maria Król-Fijewska i Piotr Fijewski.

3. Co dzieje się w związku, kiedy na świat przychodzi pierwsze dziecko? Przyglądają się temu Anna i Krzysztof Srebrni.

4. On się zapamiętał, a ona zapomniała... Zdrada jest kryzysem. Jak go przetrwać – sugerują Maria i Bogdan de Barbaro.

5. Jak budować dobre relacje z teściami – podpowiadają psychologowie i psychoterapeuci Maria Król-Fijewska i Piotr Fijewski.

6. Ona nad morze, on w góry. Albo zawsze, wszędzie razem. Czy sposób, w jaki para spędza wolny czas, może ujawniać jakieś problemy w relacji? Przyglądają się temu Anna i Krzysztof Srebrni.

7. Pranie, gotowanie, sprzątanie… Kto się tym zajmuje? Czy da się podzielić obowiązki po równo? Czy warto? - zastanawiają się Maria i Bogdan de Barbaro.

8. Jak się kłócić, by być ze sobą bliżej – radzą Maria Król-Fijewska i Piotr Fijewski.

9. Dzieci z poprzednich związków – szansa czy wyzwanie dla pary? Jak odnaleźć się w nowym rodzinnym układzie? - zastanawiają się Anna Srebrna i Krzysztof Srebrny.

10. Więź nie przetrwa bez czasu, który powinien być na nią przeznaczony. Ile czasu para ma spędzać wspólnie, by być razem? - zastanawiają się Maria i Bogdan de Barbaro.

11. Co utajniamy w parze i jakie ma to konsekwencje – zdradzają Maria Król-Fijewska i Piotr Fijewski.

12. Jak na relacje w parze wpływa to, że on czy ona musi zaopiekować się swoim rodzicem – zastanawiają się Anna i Krzysztof Srebrni.

EKSPERCI: