Nagroda Teofrasta

Redakcja magazynu „Charaktery” po raz dziesiąty wręczy Nagrodę Teofrasta dla autorów najlepszych polskich książek psychologicznych roku. Uroczysta gala odbędzie się 11 października w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie. Dziękujemy wydawcom za zgłoszone do konkursu książki. Nominacje do Nagrody przedstawi powołane przez organizatora Konsylium Doktorów złożone  z pracujących naukowo psychologów młodszego pokolenia.  

Redakcja magazynu „Charaktery” ustanowiła Nagrodę Teofrasta w roku 2007 w poczuciu, że polska książka psychologiczna jest niedoceniana. Z drugiej strony zaś Nagroda stanowi rekomendację dla czytelników, bowiem na polskim rynku książki zdarzają się dzieła wielkie i rzetelne, ale też zgoła bałamutne. Czytelnik nie zawsze potrafi to ocenić i tu z pomocą przychodzi Nagroda Teofrasta.

Laureatami Nagrody Teofrasta są sławy polskiej psychologii, m.in.: prof. Maria Lewicka, prof. Paweł Boski, prof. Dariusz Doliński, prof. Wiesław Łukaszewski, prof. Piotr Oleś, prof. Jan Strelau, prof. Bogdan Wojciszke, prof. Tomasz Zaleśkiewicz. Od trzech lat wręczamy również Nagrodę Specjalną – Teofrasta Superstar za wybitny wkład w rozwój psychologii. Dotychczasowymi laureatami są: prof. Philip Zimbardo, prof. Jan Strelau, prof. Andrzej Eliasz i dr hab. Jerzy Mellibr uda.

Czytelników zapraszamy do wyboru najpopularniejszej książki psychologicznej roku poprzez głosowanie za pomocą kuponów, które będą publikowane w wydaniach wrześniowym i październikowym magazynu „Charaktery”.

Patronat honorowy nad Nagrodą Teofrasta objął prof. Jerzy Duszyński, prezes Polskiej Akademii Nauk.