Teksty z kategorii: ja str. 7

fot. Getty Images Poland

Dzieci są najważniejsze

Patrzyłem na grupę złożoną z dzieci od 3. do 6. roku życia i nie mogłem się nadziwić. Widziałem pełną współpracę, wzajemną pomoc, harmonię indywidualnych i grupowych działań.

fot. Getty Images Poland

Książki i spokój

Dorośli, którzy regularnie czytają swoim dzieciom, rzadziej stają się surowymi rodzicami, a ich pociechy są spokojniejsze i bardziej posłuszne.

fot. Getty Images Poland

Nastolatki i ich ciała

Ciało staje się dla nastolatka specyficznym „towarem”, dokłada więc wszelkich starań, aby było jak najatrakcyjniejsze.

fot. Getty Images Poland

Bezcenne związki

Nauczyciele nie zastąpią rodziców. Jeśli jednak między uczniami i nauczycielami powstaną bezpieczne, oparte na zaufaniu relacje, dzieci zyskają nowe możliwości rozwoju osobowości i intelektu.

fot. Getty Images Poland

Przyjaźń – niezbędna, popularność – pożądana

Wbrew pozorom liczba przyjaciół nie jest miernikiem popularności – można być popularnym i mieć tylko jednego prawdziwego przyjaciela.

fot. Getty Images Poland

W szkole trzech roczników

W liceach, technikach i szkołach branżowych spotkało się blisko 730 tysięcy młodych ludzi w wieku od 14 do 16 lat. Co to oznacza dla nich samych? Co to oznacza dla ich rodziców i wychowawców?

fot. Getty Images Poland

Trudne rozmowy w klasie

Uczniowie chcą rozmawiać na trudne tematy, takie jak tożsamość płciowa, orientacja seksualna czy wybory polityczne. Trzeba jednak wiedzieć, jak takie dyskusje prowadzić. Skuteczną metodą jest „trudny dialog”.

fot. Getty Images Poland

Mowa, która krzywdzi

Dzieci, które doświadczają mowy nienawiści, tracą pewność siebie i wiarę w swoje możliwości, izolują się od kolegów, zamykają się w sobie. Ale są i takie, które na agresję reagują agresją.